› sąd
13:06 / 22.02.2016

Dostała wyrok więzienia za komentarz „Brudasy pier...”

Dostała wyrok więzienia za komentarz „Brudasy pier...”

800 złotych grzywny i dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata wymierzył sąd w Lublinie 30-letniej Oldze K, która napisała na portalu społecznościowym komentarz dotyczący uchodźców z Syrii.

Problem związany z głosem nienawiści rośnie wprost proporcjonalnie do problemu imigrantów w Europie. Im więcej doniesień medialnych dotyczących zachowań imigrantów niezgodnych z naszymi normami, tym więcej komentarzy szerzących nienawiść w ich kierunku. Takie zachowania śledzą stowarzyszenia, m.in. „Otwarta Rzeczpospolita”, która zawiadomiła prokuraturę o wpisie Olgi K.

Niedawno ogłoszony wyrok dotyczył sprawy wpisu z września ubiegłego roku na jednym z portali społecznościowych. Pod filmem relacjonującym sytuację związaną z imigrantami z Syrii na Węgrzech pojawił się komentarz: „Brudasy pier…. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu”.

Kobieta przyznała się do tego, że jest autorką tego wpisu i przyznała się do winy. Jak poinformowała sędzia Marta Marczewska, oskarżona stwierdziła, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że jej wpis może doprowadzić do takich konsekwencji, włącznie ze sprawą sądową.

Nie jest to jedyna sprawa, o której ostatnio zrobiło się głośno. Swoim komentarzem zasłynął także Mariusz Pudzianowski, który ma dość bezczynności wobec imigrantów niszczących towary transportowane przez jego firmę kurierską. Również i on ma problem ze zgłoszeniem komentarza do prokuratury przez podobne stowarzyszenie.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%