› bieżące
12:08 / 03.12.2013

Dozór policyjny dla kobiety, która potrąciła pieszą na ul. Mickiewicza

Dozór policyjny dla kobiety, która potrąciła pieszą na ul. Mickiewicza

fot. Nadesłane

Dozór policji oraz poręczenie majątkowe zostało zastosowane wobec 59-letniej Marii P. Kobieta jadąc osobowym volkswagenem potrąciła na przejściu dla pieszych 85-letnią staruszkę. W wyniku zdarzenia kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła. Kierująca zbadana zaraz po wypadku miała blisko promil alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Mickiewicza w Elblągu. Tam, 85 –letnią kobietę, przechodzącą przez przejście dla pieszych potrącił nadjeżdżający volkswagen polo. Kierowała nim 59-letnia Maria P. Na miejsce przyjechała wezwana karetka pogotowia ratunkowego oraz policja.

Funkcjonariusze zbadali 59-latkę alkotestem. Wynik jaki pokazało urządzenie to 0,9 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowana w wypadku 85-latka została przewieziona do szpitala. Niestety obrażenia jakich doznała były na tyle poważne, że kobiety nie udało się uratować. 59-latka, która kierowała volkswagenem usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

To, że w chwili zdarzenia była pod wpływem alkoholu jest w tym przypadku dodatkową okolicznością obciążającą. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo. Kierującej może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Śmiertelne potrącenie na pasach. Kobieta nie żyje

29.11.2013 komentarzy 3

Do tragicznego wypadku doszło dziś na przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza. Samochód osobowy potrącił przechodzącą na pasach kobietę....

Dwa lata za śmiertelne potrącenie pieszej na pasach

16.05.2014 komentarzy 11

Dwa lata w więzieniu spędzi kobieta, która w listopadzie 2013 r., prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, potrąciła na przejściu dla pieszych...