› bieżące
11:02 / 02.04.2013

Dramatyczna sytuacja na Warmii i Mazurach. Co 5 elblążanin bez pracy

Dramatyczna sytuacja na Warmii i Mazurach. Co 5 elblążanin bez pracy

Tak dramatycznej sytuacji, jak na Warmii i Mazurach nie ma nigdzie indziej w kraju. Mieszkańcy naszego województwa zmagają się z brakiem pracy i perspektyw na przyszłość. Co 5 mieszkaniec naszego miasta nie ma pracy.

22,5 procent – taka jest stopa bezrobocia na Warmii i Mazurach. To najnowsze dane Urzędu Statystycznego. Dla porównania, średnia stopa bezrobocia w całym kraju wynosi 14,4 proc. Na koniec lutego, w powiatowych urzędach pracy na Warmii i Mazurach, zarejestrowanych było 122 tysiące osób bez pracy.

Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie piskim. Tam stopa bezrobocia wynosi aż 34,5 procent. Niewiele lepiej jest w powiatach braniewskim i węgorzewskim, gdzie bezrobocie wynosi nieco ponad 31 proc.. A najmniej bezrobotnych jest w powiecie Iławskim – 14,6 proc. W Olsztynie pracy nie ma co dziesiąty mieszkaniec, a w Elblągu co piąty.

Urzędy Pracy podkreślają, że jeżeli nie będzie nowych ofert od pracodawców, to bezrobocie się nie zmniejszy. A przedsiębiorcy dodają, że w regionie nie ma żadnych poważnych inwestycji i dlatego z pracą jest i będzie krucho.

6
2
oceń tekst 8 głosów 75%