› biznes
21:21 / 25.03.2013

Drewno & Meblarstwo w Hotelu Żuławy

Drewno & Meblarstwo w Hotelu Żuławy

Już 27 marca w Elblągu w Hotel Żuławy odbędą się warsztaty specjalizacji określonej jako „Drewno & Meblarstwo”, skierowane do przedsiębiorców z sektora produkcji mebli, innych wyrobów stolarskich, napraw i konserwacji, usług projektowych, sprzedaży produktów drzewno-meblarskich oraz przetwórstwa i sprzedaży drewna.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza przedstawicieli biznesu do dyskusji nad inteligentnymi specjalizacjami naszego regionu.

Wyznaczenie inteligentnych specjalizacji regionalnych (tzw. smart specialisation) – czyli obszarów o wysokim potencjale budowania przewagi konkurencyjnej regionu jest warunkiem niezbędnym pozyskiwania finansowania z funduszy europejskich po 2013 roku.

Organizatorom spotkania zależy przede wszystkim na zebraniu opinii związanych z potrzebami i wyzwaniami rozwojowymi, rynków zbytu, mechanizmów wsparcia finansowego, współpracy przedsiębiorców i sektora B+R, niezbędnych technologii, dostępnego i potrzebnego kapitału ludzkiego, pozyskiwania rynków zagranicznych oraz internacjonalizacji i komercjalizacji badań i w ślad za tym oczekiwanego rozwoju specjalizacji naukowych.

Organizatorem spotkania jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%