› bieżące
09:12 / 10.08.2013

Droga przez mękę czyli samochodem z Elbląga do Suchacza (video)

Droga przez mękę czyli samochodem z Elbląga do Suchacza (video)

fot. Tomasz Sobiech/elblag.net

Zanim rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja drogi wojewódzkiej nr 503, o długości 24 km z Elbląga do Pogrodzia, już wzbudzała ona wiele kontrowersji. Ostatecznie okazało się, że jej wykonawcą robót zajmie się hiszpańskie konsorcjum firm Fcc Construccion S.A. Pierwsze prace rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Postanowiliśmy sami sprawdzić jak wyglądają postępy prowadzonych prac. Tym bardziej, że pierwotnie termin ich zakończenia był wyznaczony na koniec czerwca br.

Zanim jednak obejrzycie nasze video z trasy do Suchacza, przeczytajcie nasz krótki opis

Przejazd trasą z Elbląga do Suchacza jest fatalny. Na całej długości jest bałagan. Prace robione są na kilkunastu odcinkach. Praktycznie żaden nie jest jeszcze w całości gotowy. Termin prac został już przesunięty na grudzień tego roku. Tylko czy w takim tempie prowadzonych robót i jesiennej pogody, która zapewne już na początku października będzie, jest możliwe ukończenie przebudowy na czas? Odpowiedź pozostawiamy czytelnikom.

Mieszkańcy bardzo narzekają na prowadzony remont. Jest to dla nich wielkie utrudnienie w dojeździe do pracy czy szkoły, nie tylko do Elbląga. Zanim jeszcze droga zaczęła być przebudowywana, to poruszało się nią wiele samochodów w drodze nad Zalew Wiślany. Latem to było szczególnie widoczne. Obecnie kiedy w Elblągu nie funkcjonuje basen odkryty, elblążanie z chęcią skorzystaliby z uroków plaży w Suchaczu czy Kadynach. Jednak podróż modernizowaną trasą jest nie lada wyzwaniem dla nerwów i cierpliwości zarówno kierowców jak i pasażerów ich aut.

Robotnicy na trasie utworzyli wiele „hopek”, na których można poważnie uszkodzić zawieszenie samochodu. Na znacznej ilości trasy widać poszerzone pobocza, ale i duży bałagan. Po robotnikach nie widać, żeby tempo ich prac było nadmiernie szybkie. Żeby nasze słowa nie były tylko słowem, wczoraj postanowiliśmy przejechać się do Suchacza i nakręcić kamerą naszą podróż. Jaki widok zobaczyliśmy na trasie? Musicie zobaczyć nasz materiał video!

Dodamy jeszcze tylko, że osoby, które chcą się wybrać do Kadyn ruszając od strony Mazurskiej w Elblągu, przez Suchacz nie przejadą, bo remontowany jest tam most. Dlatego został wyznaczony objazd przez... Łęcze. Lepiej zatem jechać od Fromborskiej w stronę, dalej przez Łęcze w stronę Kadyn. Tam droga jest trochę lepsza. Byłaby bardziej komfortowa, jednak w związku z tym, że trasa do Jagodna, Kamionka i Suchacza, była przez pewien okres całkowicie zamknięta, to ciężarówki jeździły właśnie przez Łęcze, co spowodowało, że tamten odcinek drogi został już znacznie uszkodzony i wyeksploatowany.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na koniec prac remontowych. Trasa rozkopana jest na całej długości. To powoduje, że dotarcie z miejscowości Suchacz czy Kamionek Wielki do Elbląga jest dla nich codzienną drogą przez mękę, na której tracą oni nie tylko nerwy. Odwiedziny mechanika samochodowego po zakończeniu modernizacji drogi są przesądzone. Niejednego kierowcę czekać będzie wydatek związany z naprawą swojego auta, które zostało uszkodzone w trakcie korzystania z obecnych „uroków” trasy.

34 km odcinek dw nr 503 objęty inwestycją, przebiega na terenie dwóch gmin powiatu elbląskiego: Elbląg i Tolkmicko. Trasa przebiega od Elbląga, przez Jagodno, Kamionek, Suchacz, Kadyny, Tolkmicko, do skrzyżowania z dw nr 504 w Pogrodziu. Całkowita wartość projektu wynosi 76 450 968,25 zł.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video!

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%