› inwestycje drogowe
13:56 / 20.09.2012

Drogi w gminach Markusy, Tolkmicko, Milejewo i Rychliki czeka przebudowa

Drogi w gminach Markusy, Tolkmicko, Milejewo i Rychliki czeka przebudowa

fot. Konrad Kosacz

Elbląskie starostwo zamierza w przyszłym roku wyremontować kolejne kilometry dróg powiatowych. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, powiat będzie ubiegał się o dofinansowanie modernizacji trzech odcinków dróg o łącznej długości 16 km.

Starostwo Powiatowe w Elblągu co roku bierze udział w kolejnych edycjach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. W ubiegłych latach dzięki dotacji z tzw. „schetynówek” w powiecie udało się zrealizować 9 inwestycji. Z ministerialnych funduszy, w tym roku wyremontowano odcinek drogi Kraskowo - Młynary o długości 3 km, natomiast w ubiegłym - odcinek Nowe Monasterzysko - Młynary o długości prawie 6 km oraz drogę Cieszyniec – Sałkowice o długości 3 km.

W edycji na rok 2013 powiat elbląski zamierza zrealizować kolejne 3 inwestycje. Pierwszą z nich jest remont drogi powiatowej nr 1126N na odcinku Złotnica – Zwierzno o długości 3,1 km. Zadanie to realizowane ma być w partnerstwie z Gminą Markusy.

W partnerstwie z Miastem i Gminą Tolkmicko oraz Gminą Milejewo, realizowana ma być z kolei przebudowa drogi powiatowej nr 1147N. Zadanie obejmuje remont odcinka o długości 8,8 km, od drogi wojewódzkiej nr 504 w Podgrodziu przez Brzeziny, Rychnowy, Hutę Żuławską do Przybyłowa.

Ostatnim zaplanowanym na przyszły rok zadaniem, jest przebudowa drogi powiatowej nr 1185N Jelonki – Śliwice – Rychliki – Gołutowo na odcinku Rychliki – Gołutowo o długości 4,2 km. Powiat elbląski zamierza przeprowadzić tę inwestycję w partnerstwie z Gminą Rychliki.

Podczas piątkowej (21 września) sesji Rady Powiatu w Elblągu, powiatowi radni podejmą decyzję o przystąpieniu do realizacji tych inwestycji przez Starostwo w 2013 r.

Powiat elbląski złożył już do wojewody wnioski o dofinansowanie wspomnianych zadań w ramach drugiego etapu NPPDL. Do końca października 2012 roku ogłoszona zostanie wstępna lista rankingowa wniosków spełniających wymogi formalne wraz z oceną merytoryczną. Wówczas też dowiemy się, czy starostwo zdobędzie dotacje na ten cel.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%