› sport
09:00 / 20.06.2016

Druga edycja Lambada Cup należała do graczy DRE (+foto)

Druga edycja Lambada Cup należała do graczy DRE (+foto)

fot. Bartłomiej Ryś

"Nikt dwukrotnie z rzędu nie wygrał Ligi Mistrzów", mówili organizatorzy Lambada Cup po niespodziewanym odpadnięciu obrońców tytułu sprzed dwóch lat, czyli zespołu Lambada Elbląg. W tym roku nawierzchnia orlika przy ulicy Mielczarskiego należała do graczy DRE Producent Drzwi, którzy w wielkim finale ograli świetnie dysponowany w przekroju całych zawodów team WKS 3:1 i wznieśli w górę puchar za zwycięstwo. Wszystkie mecze w sobotni dzień (18 czerwca) obserwował bramkarz Ipswich Town Bartosz Białkowski.

Nie brakowało znanych twarzy na boisku, ale i poza nim. Ambasador Lambada Cup to rzecz jasna największy magnes, ale na placu boju widzowie mogli oglądać przez dwa dni turnieju mnóstwo znanych postaci, jak choćby: Kamil Kuczkowski, Mateusz Szmydt, Rafał Sominka czy Paweł Żuraw. Ten ostatni, bardzo dobrze znany elbląskiej publiczności, poprowadził swoją ekipę do triumfu, a sam zgarnął nagrodę dla najlepszego piłkarza. Bartosz Białkowski z kolei sprezentował wytypowanemu przez organizatorów na najlepszego golkipera swoje rękawice bramkarskie. Powędrowały one do Dawida Korzeba z drużyny Prohibicja Piękni i Młodzi. Bramkarz Ipswich zapowiedział także, że chętnie zjawi się ponownie na Lambadzie, kiedy będzie czas na edycję trzecią.

Sporą niespodzianką było także odpadnięcie już po fazie grupowej renomowanemu zespołowi Metrotestu, któremu daleko było do formy z ligi MOSiR-u. Wyniki Lambada Cup ostatecznie przekonały wszystkich niedowiarków, że nie ma w tym turnieju miejsca na przypinanie łatek faworytów, gdyż nawet hipotetycznie najlepsi mogą ulec teoretycznie słabszym. To jednak właśnie przyciąga ludzi do piłki nożnej i jest jej przywilejem. Organizatorzy Lambady nie ukrywali swojego zadowolenia z drugiej edycji i zapowiedzieli kolejną odsłonę. Prawdopodobnie zostanie utrzymana system dwuletni (co dwa lata zawody) na wzór artystycznego Biennale.

Wyniki fazy pucharowej II edycji Lambada Cup:

ĆWIERĆFINAŁY

WKS - AS-Trans 5:1

Prohibicja Piękni i Młodzi - Legioniści 5:3

Dany Meble - Asfaltowy Zajazd 2:1

Ulwe Meble - DRE Producent Drzwi 0:1

PÓŁFINAŁY

WKS - Dany Meble 3:2

Prohibicja Piękni i Młodzi - DRE 2:4

MECZ O 3 MIEJSCE

Dany Meble - Prohibicja Piękni i Młodzi 3:3, rzuty karne: 6:7

FINAŁ

WKS - DRE 1:3

Nagrody indywidualne:

MVP: Paweł Żuraw (DRE)

BRAMKARZ: Dawid Korzeb (Prohibicja)

KRÓL STRZELCÓW: Mateusz Szmydt (WKS) 11 bramek

NAJLEPSZY ASYSTENT: Mateusz Tymiński (WKS) 6 asyst

PUNKTACJA KANADYJSKA: Mateusz Szmydt 16 pkt (11+5)

Zapraszamy także do galerii zdjęć z drugiego dnia turnieju oraz na profil Lambada Cup na Facebook'u, gdzie już niedługo będzie można znaleźć więcej materiałów.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 62