› biznes
11:15 / 03.07.2018

Druga odsłona kampanii Legenda Północy marki Specjal

Druga odsłona kampanii Legenda Północy marki Specjal

Piwo Specjal startuje z drugą odsłoną kampanii „Legenda Północy”. To marka, której przywiązanie do lokalnej tradycji, pasjonująca browarnicza historia oraz unikatowa receptura zapewniły status ambasadora północnych regionów Polski. W „Legendach Północy” piwo Specjal sięga po regionalne legendy i opowieści, które ukształtowały tożsamość Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur. 

Kilkanaście starannie wybranych opowieści, które będzie można poznać w nowej odsłonie kampanii „Legendy Północy” pokazuje jak różnorodne historycznie, bogate w nieznane tradycje i zwyczaje są północne regiony Polski. Piwo Specjal, marka silnie związana z Północą, chce przypomnieć jak ważne dla tożsamości mieszkańców Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur są lokalne korzenie oraz przekazywane z pokolenia na pokolenie regionalne legendy.         

Przyjaźń, uznanie dla tradycji, chęć niesienia pomocy za wszelką cenę, to jedynie niektóre szlachetne wartości wyróżniające bohaterów pomorskich legend i przypowieści. Bałtyk jest często w nich symbolem natury groźnej, nieokiełznanej, ale wzbudzającej jednocześnie szacunek. Czy to w opowieściach o sprytnych gdańskich kaperach, marynarzach z Gdyni lub Gryfie z Kaszub, regionalne legendy mocno podkreślają, co wyróżnia lokalną tożsamość, tak bliską marce Specjal. 

Kampania „Legendy Północy” przybliża mieszkańcom Pomorza, ale też Kujaw oraz Warmii i Mazur historie o regionalnej tożsamości, które były przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Jako marka Specjal jesteśmy dumni ze swoich lokalnych korzeni i chcemy je pielęgnować – mówi Katarzyna Wierzchowska, brand manager marki Specjal. – Sukces i bardzo dobre przyjęcie przez wielbicieli Specjala pierwszej odsłony naszej akcji w ubiegłym roku, zachęciły nas do zaprezentowania mieszkańcom Północy nowego zbioru kilkunastu lokalnych legend i opowieści – dodała.

Nowa odsłona „Legend Północy” zaproponowana przez markę Specjal będzie dostępna przede wszystkim w niezwykle popularnej formie komiksów. Urozmaiceniem  będą specjalne etykiety nawiązujące do regionalnych opowieści, które znajdą się na butelkach limitowanej serii piwa Specjal. „Legendy Północy” pojawią się także w ramach kampanii informacyjnej na bilboardach oraz w lokalnych mediach. Wszystkie legendy nowej odsłony kampanii piwa Specjal będą dostępne na stronie internetowej www.legendapolnocy.pl 

Marka Specjal Jasny Pełny istnieje od 1978 roku i powstaje w browarze w Elblągu. Jako najbardziej popularne piwo na północy Polski jest jednocześnie największą marką regionalna na polskim rynku. Znakomity i zawsze rozpoznawalny smak Specjala to połączenie krystalicznie czystej wody, unikatowej receptury z XIX wieku oraz najwyższego profesjonalizmu elbląskich piwowarów. Browar w Elblągu został założony w 1872 roku.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%