› inwestycje drogowe
12:14 / 06.11.2012

Drugiej giełdy nie będzie. Erga wybuduje nowy parking przy Alei Piłsudskiego

Drugiej giełdy nie będzie. Erga wybuduje nowy parking przy Alei Piłsudskiego

fot. Konrad Kosacz

Znalazł się inwestor, który przy Alei Piłsudskiego wybuduje nowy parking, sąsiadujący z giełdą samochodową przy stacji Shell. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką powstanie minimum 50 dodatkowych miejsc postojowych. Teren naprzeciwko Parku Kajki przez najbliższe 20 lat dzierżawić od miasta będzie firma Erga.

Elbląska spółka była jedynym podmiotem, którzy przystąpił do przetargu na dzierżawę niezabudowanej nieruchomości przy Alei Piłsudskiego. Erga zaoferowała, że co miesiąc będzie z tego tytułu wpłacać do miejskiej kasy czynsz, w wysokości 790 zł brutto. Umowa dzierżawy zostanie podpisana na czas określony do 31 grudnia 2032 r.

W zamian dzierżawca będzie mógł pobudować na działce o powierzchni 2300 m2, znajdującej się pomiędzy pasem drogowym Alei Piłsudskiego a przydomowymi ogródkami budynków przy ul. Pawiej, parking dla samochodów osobowych. Co najmniej 50% powstałych miejsc postojowych (nie mniej jednak niż 25 stanowisk), powinna mieć charakter ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Pozostałe miejsca parkingowe, firma Erga będzie mogła wykorzystać na własny użytek.

Prawdopodobnie będą one zarezerwowane dla lokatorów i gości projektowanego budynku mieszkalnego, który ma stanąć przy skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka i Al. Piłsudskiego. Inwestorem tzw. Kamienicy Marszałka będzie właśnie spółka Erga z Elbląga. Siedmiopiętrowy obiekt posiadać będzie 42 mieszkania oraz lokale usługowe. Jego ukończenie zaplanowano na wrzesień 2014 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych przy samym budynku, dodatkowe miejsca mogą być zlokalizowane na dzierżawionym terenie przy skrzyżowaniu Wiślickiej i Piłsudskiego.

Firma Erga będzie zobowiązana do wybudowania nowego parkingu przy Alei Piłsudskiego do końca 2013 r.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Latem ruszy budowa Kamienicy Marszałka z panoramą na miasto

09.07.2012 komentarzy 10

W sierpniu na rogu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka, zaplanowano rozpoczęcie budowy Kamienicy Marszałka – siedmiopiętrowego budynku wielorodzinnego z 42...

Giełda samochodowa przy Piłsudskiego powiększy się jeszcze bardziej?

09.10.2012 komentarzy 1

Elblążanie robiący zakupy na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka, od lat narzekają na brak miejsc postojowych w pobliżu rynku. Znajdujący się w pobliżu...