› sport
00:06 / 25.05.2019

Drużyna elbląskiego aresztu na podium

Drużyna elbląskiego aresztu na podium

fot.  sierż. sztab. Zbigniew Nisztuk / archiwum Elblag.net

W hali sportowej AWFiS w Gdańsku odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej, organizowane przez gdański areszt. Elblążanie zajęli trzecie miejsce.

W turnieju brały udział reprezentacje wszystkich jednostek penitencjarnych okręgu gdańskiego, w tym drużyna z Aresztu Śledczego w Elblągu z oddziałem zewnętrznym w Braniewie.

Rozgrywki były bardzo trudne i wymagały dużej współpracy całej drużyny. Po wyjściu z grupy na drugim miejscu spotkaliśmy się w półfinale z drużyną ZK Sztum, która wygrała. Jednak to nas nie załamało, a wręcz przeciwnie zmobilizowało do ostrej walki. W rozgrywkach o trzecie miejsce spotkaliśmy się z drużyną z ZK Kwidzyn, którą po zaciętej walce, z dużą przewagą punktową, pokonaliśmy.

Jest to duży sukces naszej drużyny, która pierwszy raz grała w takim składzie. Nie daliśmy szansy rywalowi i pokazaliśmy, że stać nas na zwycięstwo. Pierwszy raz w historii rozgrywek w piłkę siatkową okręgu gdańskiego elbląska drużyna stanęła na podium

- komentuje z dumą kapitan drużyny sierż. sztab. Zbigniew Nisztuk

Puchar za zajęcie trzeciego miejsca dla Aresztu Śledczego w Elblągu wręczył Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski.

Naszym kolegom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sportowych zmaganiach.

kpt. Anna Downar

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%