› sport
12:30 / 22.07.2013

Drużyna Kocioł Power nie do zatrzymania

Drużyna Kocioł Power nie do zatrzymania

W drugim wakacyjnym turnieju TRIO-BASKET rozegranym na „Orliku” przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka do rywalizacji stanęło 12 zespołów w trzech kategoriach. Zgodnie z regulaminem projektu „Wakacje 2013 z MOSiR-em” zwycięzcę trzeba było wyłonić w czasie max do 10 minut gry lub do zdobycia 16 pkt.

W kategorii Open nie do zatrzymania był zespół „Kocioł Power”, którego zawodnicy wygrali wszystkie spotkania z dwucyfrowymi wynikami przy minimalnych własnych stratach punktowych. W finale „kociołki”, tak ten team potocznie określano, pokonały ekipę „Tolki” 15:8. W meczu o trzecie miejsce zespół „Monstars” wygrał 10:6 z drużyną „The bills”.

Barwy medalowych ekip w turnieju reprezentowali: „Kocioł Power” – Jakub Kociołek, Łukasz Kociołek, Janusz Kociołek i Andrzej Ciechowski, „Tolki” – Krystian Pinczewski, Damian Karhut, Eryk Gers i Sebastian Gliński, „Monstars” – Adam Różycki, Robert Różycki i Piotr Mermiłowski.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych rozegrano tylko finał, bo na starcie stanęły dwie ekipy koszykarek. Drużyna „SP 15 team” w składzie: Julia Golanko, Zuzanna Skórka i Marysia Żejmo pokonała 7:3 „Basket Team SP15”, który reprezentowały Karolina Wiszniewska, Kamila Moch, Izabela Sieczka i Patrycja Kinder.

Do rywalizacji zespołów chłopców ze szkół podstawowych stanęły tylko trzy ekipy, a wyniki meczów między nimi zdecydowały o prymacie w turnieju. Dwa wygrane spotkania przez „MTI Team” przesądziły o zwycięstwie w turnieju, a drużyna grała w składzie: Mateusz Myśliwiec, Marcel Podowski, Filip Gnysiński i Kamil Kowalczyk. Na drugim miejscu uplasował się zespół „Łaciaki”: Mateusz Rettke, Jakub Cholewa, Mateusz Wiśniewski i Mateusz Skop, a trzecie zajęła ekipa „Atomówy”: Michał Kmiecik, Przemek Orłowski, Jakub Ratajczak i Oskar Kurnicki.

Kolejny turniej, z bezpłatnym uczestnictwem chętnych drużyn, zaplanowano także w czwartek, 1 sierpnia, na „Orliku” przy ZS nr 1 na ul. Korczaka. Zapisy do turnieju od godz. 12.30 do godz. 12.55. Początek zawodów godz. 13.00. Szczegółowe wyniki oraz galerie zdjęć dostępne na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%