› bieżące
09:00 / 07.05.2014

Dużo atrakcji na drzwiach otwartych w ZSEiO

Dużo atrakcji na drzwiach otwartych w ZSEiO

fot. Bartłomiej Ryś

ZSEiO, czyli technikum i V LO to jedna z wielu elbląskich szkół, która zaprosiła młodzież trzecich klas gimnazjów na Drzwi Otwarte. Ich celem jest przedstawienie naszej oferty edukacyjnej, która jest bardzo bogata i różnorodna- mówi dyrektor ZSEiO Jerzy Kawiecki. Proponujemy gimnazjalistom zarówno tradycyjne , sprawdzone kierunki, stawiamy także na absolutne nowości. W sumie mamy aż 6 profili w technikum- ekonomia-zarządzanie lotnictwem, grafika cyfrowa, reklama, logistyka, rachunkowość, spedycja oraz i 4 w V LO- wojskowy, psychologiczny, humanistyczno-dziennikarski, , z elementami kryminalistyki i kryminologii.

ZSEiO przygotowało dla uczniów wiele atrakcji. Obejrzeli filmik promujący szkołę utrzymany w konwencji popularnej obecnie piosenki Selfie http://www.youtube.com/watch?v=KbKNfknDBvQ

Muzyczno - taneczne show w niebanalny sposób rozszyfrowało skrót nazwy szkoły: (Z- zagranica, S-stypendia, E-Ekonomik, O-ogólniak).

Podoba mi się, że w tej szkole są wymiany międzynarodowe i wycieczki zagraniczne. To świetna okazja ,by zwiedzić trochę świata i podszkolić język obcy - mówi Ola z jednego z elbląskich gimnazjów.

W salach i pracowniach dydaktycznych uczniowie technikum i LO prezentowali specyfikę kierunków ekonomicznych i ogólnokształcących. Na gimnazjalistów czekały materiały i niespodzianki tematycznie związane z profilem klasy. Był pokaz sprzętu wojskowego, kryminalna fotka, wystawa dziennikarska , można było obejrzeć modele samolotów. Przedstawiono doświadczenia z biologii i z fizyki, grano w Cashflow.

Świetnie się dla nas przygotowali - stwierdza z uśmiechem gimnazjalista Kacper.

Podczas Drzwi Otwartych w ZSEiO można było poczęstować się pysznym , domowym ciastem. Chcemy pokazać,że w naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, nie tylko fizyczny i intelektualny, mówi Wioletta Dorociak, nauczycielka, inicjatorka słodkiego poczęstunku. Stawiamy także na zdrowe i racjonalne odżywianie. Zapewniamy w szkole możliwość wykupienia obiadów, które są smaczne jak u mamy.

Wielką frajdę sprawił gimnazjalistom koncert Gracjana Kalandyka, uczestnika programu X-Factor. Zaśpiewał zarówno energiczne, mocne kawałki, jak i nastrojowe ballady, grał na gitarze. Wiele dziewczyn sie rozmarzyło...

Działo się -mówi Marek, gimnazjalista komentując Drzwi Otwarte w ZSEiO. Było super , wesoło i ciekawie- dodaje Monika. Na pewno przyjdę tu do szkoły. Trochę sie wahałam , ale Drzwi Otwarte utwierdziły mnie w przekonaniu ,że to będzie dobry wybór.

Wszyscy zainteresowani gimnazjaliści otrzymali ulotki informacyjne ZSEiO mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór kierunku kształcenia.

Anna Piwowarska

1
3
oceń tekst 4 głosów 25%

Zdjęcia ilość zdjęć 41