› relacje
11:04 / 13.09.2015

Dwa dni pełne atrakcji za nami. Zobacz film i zdjęcia z sobotniego Dnia Święta Chleba

Dwa dni pełne atrakcji za nami. Zobacz film i zdjęcia z sobotniego Dnia Święta Chleba

fot. Bartłomiej Ryś

Od piątku, 11 września trwa X edycja Elbląskiego Święta Chleba. Za nami już dwa dni pełne atrakcji, które zostały przygotowane dla mieszkańców. Co wzbudzało największy zachwyt mieszkańców w sobotę? Podsumowujemy drugi dzień Święta Chleba.

Standardowo o godzinie 9:00 otworzono stoiska jarmarku z produktami regionalnymi. Mieszkańcy mogą na nich zakupić pieczywo, wędliny, mięso, regionalny alkohol, ale nie tylko. Wzdłuż ulic Starego Miasta, wystawiono również przeróżne stoiska z rękodziełem, zabawkami oraz produktami pochodzącymi z Ukrainy czy Litwy.

Podczas jarmarku odbywały się pokazy kulinarne, piekarnicze oraz wspólne gotowanie bigosu na wielkiej patelni przed Ratuszem Staromiejskim. Na zainteresowanych historią naszego miasta czekało wiele wystaw, filmów oraz prezentacji w Muzeum Archeologiczo-Historycznym, Galerii El oraz Bibliotece Elbląskiej. Dodatkowo o godzinie 18:00 na Wyspie Spichrzów rozegrała się inscenizacja bitwy pomiędzy wojskami Hermanna von Balka oraz Prusami o osadę Elbląską. Wzbudziła ona ogromny zachwyt wśród mieszkańców miasta.

Na Placu Katedralnym oraz Bulwarze Zygmunta Augusta przygotowano szereg atrakcji dla dzieci. „Elbląg w formie” to rekreacyjne stoiska z atrakcjami dla dzieci, konkursami sprawnościowymi, zabawami, pokazami tanecznymi oraz zajęciami fitness.

Od około południa na rzece Elbląg rozgrywały się II Wyścigi Smoczych Łodzi. Ostatecznie zwycięzcą została załoga Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na scenie głównej, która usytuowana jest przed Katedrą św. Mikołaja odbywało się wiele koncertów muzyki dawnej, ludowej, a także koncert na cymbałach. Jest to świetnie miejsce by chociaż na chwilę przysiąść i odpocząć, zrelaksować się.

Dziś, 13 września ostatni dzień Święta Chleba. Wybieracie się? A może już byliście? Jak oceniacie tegoroczne przygotowanie stoisk oraz atrakcji?

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%

Zdjęcia ilość zdjęć 105