› zapowiedzi
14:58 / 25.04.2013

Dwa filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Dwa filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Już 26 kwietnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: „Park Jurajski 3D” Stevena Spielberga oraz „Olimp w ogniu”, czyli ekscytujący thriller reżysera „Dnia próby”.

Chociaż całe pokolenia widzów widziały już na małym ekranie jak Lex i Tim wyprowadzają w pole przebiegłe velociraptory i obserwowały z uwagą dr Sattler (Laura Dern) i dr Granta (Sam Neill), którzy natknęli się na stado uroczych brachiozaurów, fani kina nigdy nie byli w stanie w pełni zagłębić się w świat niebezpiecznej wyspy Nublar, o której marzyli Michael Crichton i David Koepp. Aż do teraz. W związku ze zbliżającą się dwudziestą rocznicą jednego z największych przebojów Universal Pictures, studio zdecydowało się na ponowne wprowadzenie filmu na ekrany, tym razem w formacie 3D. Trójwymiar zabiera fanów w nieoczekiwaną, nostalgiczną podróż. Tworząc konwersję 3D, Spielberg współpracował z firmą Stereo D, która przekonwertowała wcześniej „Titanica”. Zespół specjalistów przeanalizował każde ujęcie „Parku Jurajskiego”, aby określić w jaki sposób opracować film w nowym wymiarze. Teraz, kiedy usłyszycie odgłos kroków T-rexa i zobaczycie drżenie wody w szklance, poczujecie się tak, jakbyście przekraczali bramę Parku Jurajskiego po raz pierwszy.

„Olimp w ogniu” natomiast to śmiałe i realistyczne kino na pograniczu ekscytującego thrillera i dynamicznego filmu akcji. Pierwsze skrzypce grają na ekranie skazany na zapomnienie były agent Secret Service (Gerard Butler), uśpiony od wielu dekad agent wroga, zdradziecki urzędnik rządowy oraz śmiertelnie niebezpieczna grupa perfekcyjnie wyszkolonych komandosów. Scenariusz filmu, w którym Biały Dom pada ofiarą ataku, stając się prawdziwą strefą wojny, zaskoczył i zaszokował z początku Antoine’a Fuquę. Reżyser „Dnia próby” jednak szybko zrozumiał, że to właśnie on musi opowiedzieć tę historię na dużym ekranie: „Tytuł przywodził mi na myśl Imperium Rzymskie oraz koncepcję tworzenia mitu. Góra Olimp jest symbolem nieskończonej władzy. W naszym filmie Biały Dom rozpada się wręcz na kawałki. Wielkie Imperium Rzymskie to Ameryka, której największy symbol właśnie upada. Samo myślenie o tym projekcie sprawiało, że cieszyłem się jak małe dziecko. Właśnie dla takich momentów zostałem reżyserem filmowym”. W filmie oprócz Gerarda Butlera wystąpili m.in.: Aaron Eckhart, Morgan Freeman i Melissa Leo.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%