› bieżące
12:54 / 13.05.2022

Dwa srebrne medale elblążanki w turnieju szachowym

Dwa srebrne medale elblążanki w turnieju szachowym

fot. Nadesłane

W dniach 30.04-04.05 na greckiej wyspie Rodos odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Polska była reprezentowana przez 34 zawodników, w tym elblążankę Lidię Czarnecką, która wywalczyła dwa srebrne medale.

18-letnia Lidia Czarnecka trenuje szachy w Uczniowskim Klubie Sportowym Skoczek Elbląg. Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od lat należy do wyróżniających się zawodniczek.

Wysokie umiejętności potwierdziła podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych na Rados. Jak poinformował Polski Związek Szachowy, elblążanka wywalczyła dwa srebrne medale w kategorii G18.

Utalentowana szachistka UKS Skoczek Elbląg jest w gronie młodych sportowców, których rozwój wspiera Miasto Elbląg, m.in. poprzez wypłacane co miesiąc stypendium sportowe przyznane jej za osiągnięcia w ubiegłym roku.

W tym roku Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał Lidii Czarneckiej również nagrodę za wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%