› sport
08:39 / 21.09.2017

Dwa złote medla dla zawodników KOS ‘’Oni w Ataku’’

Dwa złote medla dla zawodników KOS ‘’Oni w Ataku’’

fot. nadesłana

19 września 2017 r. w Działdowie spotkali się zawodnicy Klubów Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko-mazurskiego, by reprezentować swoje kluby na XII  REGIONALNYM WARMIŃSKO-MAZURSKIM TURNIEJU TENISA  STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH.

Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprawdzenie efektów pracy szkoleniowej , a także rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych. Wśród startujących ekip  po raz pierwszy  znalazła się także czteroosobowa reprezentacja zawodników  Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’’, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Ryszarda Grzelaka  przy IKS ‘’ATAK’’.  Zawody Tenisa Stołowego odbywają się zgodnie z Oficjalnymi Przepisami  Sportowymi Special  Olympics, które oparte są na zasadach ustalonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF).

Na zawodach OS zawodnicy podzieleni są na grupy sprawnościowe z uwzględnieniem kryterium płci, wieku i poziomu sprawności. Po rozegranym turnieju indywidualnym  nasi zawodnicy zdobyli:

  • I miejsce - GRZEGORZ DEMCZUK,  MICHAŁ BRYL                                                                      
  • IV miejsce – AGNIESZKA STRĄK,  ADAM WIŚNIEWSKI                                                                                                                                                                                                 

Współtwórcą sukcesu naszych  zawodników  jest  trener sekcji Pan  Ryszard Grzelak, który  jest godnym wzorem do naśladowania dla  swoich podopiecznych.  Dziękujemy za zaangażowanie, a także za to że choć to młoda sekcja, widzi  w niej  Trener duży  potencjał.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 2