› policja
13:12 / 11.07.2018

Dwaj piesi nie żyją. Policja apeluje o rozwagę

Dwaj piesi nie żyją. Policja apeluje o rozwagę

fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Wczoraj (10.07) na drogach województwa warmińsko-mazurskiego zginęło dwóch pieszych. Jeden z nich został potrącony na pasach. Pięć dni temu w Elblągu samochód osobowy potrącił pieszą na Al. Odrodzenia na wysokości ul. Kalenkiewicza.  Policja apeluje o rozwagę.

W tym roku w województwie warmińsko-mazurskim piesi byli sprawcami 27 wypadków. Natomiast kierowcy, w tym samym czasie doprowadzili do 8 wypadków, które były efektem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Wczoraj doszło od dwóch tragicznych wypadków. 

W Olsztynie 83-letni kierowca land rovera potrącił autem o 4 lata starszego mężczyznę, który prawidłowo przechodził przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Nieprzytomny 87-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przez kolejne godziny trwała walka o jego życie. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek doznanych obrażeń

- czytamy w komunikacie policji. 

Na drodze krajowej nr 57 między Szczytnem, a Nowinami 54-letni mieszkaniec gminy Szczytno odniósł poważne obrażenia w wyniku uderzenia  osobowego mercedesa. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.  

Policja ostrzega i przypomina, że przestrzeganie przepisów drogowych może uratować życie

Oznaczone przejścia dla pieszych nie dają gwarancji bezpieczeństwa. To miejsca, gdzie przecinają się drogi kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, by każdy z uczestników ruchu drogowego właśnie przy przejściu zachowywał szczególną ostrożność i stosował się do przepisów ruchu drogowego. 
Kierowcy muszą pamiętać o swoich obowiązkach względem pieszych. 
Pieszych natomiast także obowiązują przepisy, do których muszą stosować się w trosce o własne bezpieczeństwo. Tylko wspólne działanie tych dwóch grup da wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%