19:06 / 28.09.2016

Dwie czwórki Olimpii II. Polonia Pasłęk rozbita

Po cztery gole w każdej połowie wbili piłkarze Olimpii II Elbląg Polonii Pasłęk w meczu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski i na dużym luzie awansowali do kolejnej fazy. Swojego rywala poznają jednak dopiero 4 października, gdyż właśnie na ten dzień przełożono spotkanie pomiędzy Olimpią III Elbląg a Concordią Elbląg. W 1/8 może dojść zatem do bratobójczego pojedynku pomiędzy drugą i trzecią ekipą Olimpii.

Wystarczył w zasadzie niewiele ponad kwadrans, aby gospodarze tego spotkania mogli być pewni awansu do kolejnej fazy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tym czasie do siatki Polonii piłka wpadła trzy razy, a jeszcze przed przerwą kolejna. Po zmianie stron wciąż Olimpijczycy szukali kolejnych goli i znaleźli ich tyle samo, co w pierwszej części i skończyło się na "skromnym" 8:0. Gdyby wszystkie okazje zostały wykorzystane, rezultat mógłby być dużo bardziej okazały. Nie przeszkodziło zespołowi Olimpii w zdobywaniu następnych trafień zejście z boiska Patryka Sokołowskiego na pół godziny przed końcem. W związku z tym, że nie było już nikogo do zmiany na ławce rezerwowych, Olimpia kończyła mecz w "10". Gospodarze przez 30 ostatnich minut trzykrotnie zaskakiwali ekipę Polonii. Niezależnie od tego, kto będzie rywalem drugiego zespołu Olimpii, w 1/8 dojdzie do derbów Elbląga. Pytanie tylko pomiędzy którymi zespołami: dwiema Olimpiami czy jedną z nich i Concordią.

Łowy rozpoczął już w 6 minucie wahadłowy Damian Szuprytowski, ale nieoczekiwanie przed szansą do wyrównania stanęli kilka chwil później goście i była to ich najdogodniejsza sytuacja w całym spotkaniu. Okazję sprezentowali Polonii obrońcy, a konkretnie Dawid Kubowicz, który w polu karnym powalił jednego z przeciwników i sędzia wskazał na "jedenastkę". Wojciech Daniel nie musiał jednak interweniować, gdyż Tomasz Zaborny nie trafił w światło bramki. To był ostatni pozytywny akcent w grze przyjezdnych, a do akcji wkroczyli elblążanie i już w 15 minucie było 2:0, po precyzyjnym strzale z linii pola karnego Burkhardta. Następne szanse wyrastały niczym grzyby po deszczu, ale do siatki przed przerwą trafiał już tylko Paweł Piceluk i po 45 minutach mecz był rozstrzygnięty.

Cztery gole w pierwszej odsłonie nie odebrały gospodarzom apetytu na następne bramki. Już bez Piceluka, ale z Bojasem Olimpia podwyższyła na 5 do 0 już w 51 minucie. Na listę strzelców wpisał się jedyny dostępny rezerwowy na ten mecz, czyli właśnie Jakub Bojas. Kolejne trafienia były kwestią czasu, gdyż Olimpia grała szybko, składnie i z pomysłem, choć rywale nie byli zainteresowani nawiązaniem walki i wyczekiwali jak najszybszego końca rywalizacji. Szóstego gola dorzucił Kolosov, siódmego - a swojego drugiego - Burkhardt, a ostatniego, ósmego ponownie Ukrainiec i takim wynikiem skończyły się zawody przy Agrykola 8. Sam Bojas mógł ustrzlić kolejnego hat-tricka w WPP, ale w kilku klarownych sytuacjach mylił się przy uderzeniach.

Olimpia II Elbląg - Polonia Pasłęk 8:0 [4:0]

1:0 - Damian Szuprytowski (6')

2:0 - Filip Burkhardt (15')

3:0 - Paweł Piceluk (18')

4:0 - Paweł Piceluk (28')

5:0 - Jakub Bojas (51')

6:0 - Anton Kolosov (72')

7:0 - Filip Burkhardt (78')

8:0 - Anton Kolosov (83')

ZKS: Daniel, Bukacki, Kubowicz, Iwanowski, Lisiecki, Ressel, Sokołowski, Burkhardt, Szuprytowski, Kolosov, Piceluk (Bojas).