› bieżące
10:34 / 15.10.2021

Dwie nowe hale zadaszą boiska sportowe przy szkołach w Elblągu

Dwie nowe hale zadaszą boiska sportowe przy szkołach w Elblągu

fot. UM Elbląg

Dwie nowe hale zadaszą boiska sportowe przy Szkole Podstawowej nr 18 i Szkole Podstawowej nr 21. Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał w Urzędzie Miejskim umowę na budowę nowych obiektów z katowicką firmą InterHall.

- Dziś oficjalnie podpisujemy umowę, a wcześniej boiska sportowe powstawały przy Szkole nr 18 i nr 21 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Kiedy powstawały te boiska mówiliśmy, że docelowo będziemy chcieli je zadaszyć – mówił prezydent Wróblewski. – Składaliśmy też wnioski do ministerstwa, ale do dnia dzisiejszego nie uzyskaliśmy dofinansowania, więc zadaszenie robimy z własnych środków. Powstaną hale szkieletowo-namiotowe za łączną kwotę 5,5 mln zł. Inwestycję rozpoczynamy jeszcze w tym roku i planujemy jej zakończenie w przyszłym. Tak jak w przypadku SP14 planujemy te hale wraz ze wszystkimi mediami i niezbędną infrastrukturą. Gratuluję firmie InterHall.

- Miło mi, że kończymy etap przetargu. Dołożymy starań, by tę inwestycję zakończyć w określonej kwocie i terminie. Czeka nas okres zimowy, ale specjalizujemy się w wykonywaniu tego typu obiektów w całej Polsce. Takich hal wykonaliśmy już kilkadziesiąt - mówił Piotr Krzyczkowski regionalny dyrektor ds. inwestycji w firmie InterHall.

Na teren budowy firma InterHall powinna wejść już pod koniec przyszłego tygodnia. Rozpocznie najpierw prace ziemne i te związane z budową murowanych budynków przyległych do hal.

Przy SP18 powstanie dodatkowo bieżnia. Do obu hal doprowadzony będzie węzeł cieplny, a w środku zamontowane zostaną energooszczędne światła typu LED.

Wszystkie prace potrwają około 6 miesięcy i powinny zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%