10:39 / 30.01.2020

Dwóch młodych mężczyzn z narkotykami. Wpadli podczas...

 Dwóch młodych mężczyzn z narkotykami. Wpadli podczas...

Braniewscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Okazało się, że pierwszy prawdopodobnie, jak wykazał tester, prowadził pod działaniem narkotyków, a drugi posiadał marihuanę.  

Policjanci z braniewskiej ,,drogówki’’ zatrzymali do kontroli na terenie jednego z miast powiatu nadjeżdżające auto. Za kierownicą siedział 21-latek, który podróżował z czterema pasażerami.

Już po rozpoczęciu kontroli policjanci zaczęli podejrzewać, że młody mężczyzna można znajdować się pod działaniem zabronionych substancji – co chwilę później potwierdził tester. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili nie tylko samochód, ale i pozostałych mężczyzn. Przy jednym z nich zabezpieczyli marihuanę

- wyjaśnia podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy braniewskiej policji

Z miejsca kontroli funkcjonariusze doprowadzili dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat do komendy. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że 19-latek kierował pod działaniem środków odurzających – będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo.
Czynności w tej sprawie trwają.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%