› imprezy
08:56 / 05.11.2012

Dyskusyjny Klub Filmowy: Akacje

Dyskusyjny Klub Filmowy: Akacje

fot. źródło: CSE Światowid

Akacja to drzewo potężne, twarde i mocne, ale pełne kolców, które mogą skaleczyć, jeśli za bardzo się do niego zbliżymy. Kino “Światowid” zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbędzie się w czwartek, 8 listopada. Wyświetlony zostanie dramat argentyński „Akacje”.

„Akacje” to historia Rubéna, kierowcy ciężarówki przewożącej drewno, który udaje się w podróż służbową. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires. Przypadkowo połączeni nieznajomi w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu. 

W swym debiutanckim filmie, nagrodzonym Złotą Kamerą na MFF Cannes 2011, Pablo Giorgelli opowiada uniwersalną historię o otwieraniu się na drugiego człowieka i ludzkiej zdolności do przemiany, z pięknymi zdjęciami argentyńskich bezdroży, która zdobyła już uznanie publiczności i jurorów na całym świecie.

"Akacje", poetyckie w swej surowości, są zagrane nie słowami a twarzami.

Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Film „Akacje” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 8 listopada o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł.  Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%