› rozrywka
12:27 / 04.12.2012

Dyskusyjny Klub Książki Biblioteki Elbląskiej zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej rozmowy

Dyskusyjny Klub Książki Biblioteki Elbląskiej zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej rozmowy
W najbliższych dniach w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej odbędą się dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W piątek 7 grudnia o godz. 17 młodzież ze starszych klas szkoły podstawowej porozmawia o książce Laury Summers „Dzieciaki w opałach”. W sobotę 8 grudnia o godz. 10 gimnazjaliści podyskutują o książce Williamsa Briana i Gordona Rodericka „Tunele”. 
 
O książkach:
„Dzieciaki w opałach” - Laura Summers
Książka nagrodzona Ability Media International (AMI), Nominowana do Waterstone's Children's Book Prize 2011
 
Gdy pierwszy raz poszliśmy do szkoły, władze uważały, że Re da sobie radę bez pomocy, ale zawsze przy szkolnej bramie mama szeptała do mnie: Vicky, miej na oku siostrę. 
Więc miałam ją na oku. Opiekowałam się nią. Trzymałam z daleka od niej nieznośne dzieciaki. Chroniłam ją przed niebezpieczeństwem. Każdego dnia. A teraz mama nie żyje i ja już zawsze będę się musiała nią opiekować. Na zawsze. Amen.
 
Vicky i Rhianna są bliźniaczkami – zupełnie do siebie niepodobnymi. Na swoje czternaste urodziny Vicky marzy o kartce z życzeniami od Matta, najatrakcyjniejszego chłopaka w szkole, zaś niepełnosprawna Re najbardziej pragnie dostać Furby. Tymczasem siostry i ich młodszy brat Jamie dowiadują się, że ich przybrani rodzice nie mogą się już dłużej nimi zajmować, i wygląda na to, że rodzeństwo zostanie rozdzielone. Czy uda im się pozostać razem?
 
„Tunele” - Gordon Roderick, Williams Brian 
Głównym bohaterem książki jest czternastoletni chłopiec - Will Burrows, który wraz ze swoją rodziną mieszka w małym miasteczku Highfield pod Londynem. Gdy jego tata, z którym łączy go pasja do archeologii i wykopalisk, znika w gęstej sieci tuneli, Will wyrusza w niebezpieczną i ekscytującą podróż do podziemnego świata, aby mu pomóc.
 
Lubisz czytać? Pochłaniasz książki, ale chciałbyś swoją pasję dzielić z innymi – zapraszamy Cię na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki do Biblioteki. Tu będziesz mógł porozmawiać z innymi o przeczytanych książkach, zawrzeć nowe znajomości i miło spędzić czas - zachęca Biblioteka Elbląska.
 
Książek omawianych na spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki nie trzeba kupować – każdy klubowicz na okres miesiąca otrzymuje książkę, aby móc zapoznać się z omawianą lekturą.
 
Więcej informacji: Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69, dzieci@bibliotekaelblaska.pl
 
Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki.
 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%