› bieżące
08:45 / 25.03.2020

Dystrybutor wody filtrowanej jako dobra inwestycja w zdrowie

Dystrybutor wody filtrowanej jako dobra inwestycja w zdrowie

Wszyscy wiemy o tym, że ludzkie ciało w 75% składa się z wody. Naturalną czynnością jest więc uzupełnianie płynów w ciągu dnia. Lekarze i dietetycy zalecają osobom dorosłym spożywanie co najmniej 2 litrów płynów na dobę. Należy to robić często, pić wodę małymi łykami, jednorazowo w ilości około 100 ml. To bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, zwłaszcza jeżeli w ciągu dnia podejmujemy aktywność fizyczną. Z tego powodu należy dbać, aby o regularnym piciu wody pamiętały dzieci, ale także osoby pracujące, które wykonują wiele czynności związanych z obowiązkami zawodowymi. Nie należy również pozwolić, aby z regularnego nawadniania organizmu zrezygnowały osoby starsze, których układ odpornościowy jest słabszy niż u osób w sile wieku.

Dlaczego warto pić wodę?

Odwodnienie to stan, w którym organizm ma zbyt mało dostarczonych z zewnątrz płynów, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Jeśli taki problem się przedłuża, może to doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak piasek lub kamienie w nerkach, refluks czy wrzody żołądka.

Regularne nawadnianie organizmu pozwala nam uniknąć takich schorzeń, a jednocześnie zachowywać zdrowy i młody wygląd. Sprzyja też koncentracji i pomaga w szybszym kojarzeniu faktów, dzięki czemu jesteśmy w stanie pracować w sposób bardziej efektywny. Woda mineralna lub woda źródlana, którą spożywamy w ciągu dnia, pozytywnie wpływa na nasz metabolizm, pozwala regulować apetyt oraz wspomaga trawienie. Krótko mówiąc, jest nam niezbędna do życia i sprawia, że organizm utrzymuje właściwą równowagę zdrowotną, czyli homeostazę.

Dystrybutor wody filtrowanej – jakie są jego zalety?

Dyspenser do wody ma wiele zalet, z których najważniejsze to:

  • ekologiczność,
  • wygoda,
  • ekonomiczność.

Zakupiwszy lub wziąwszy w leasing taki sprzęt, możemy raz na zawsze zapomnieć o wodzie butelkowanej, która nie tylko jest ciężka i uciążliwa w magazynowaniu (kupujemy ją zwykle ciężkimi zgrzewkami, które potem zajmują dużo miejsca), lecz także zmusza nas do produkowania plastikowych śmieci.

Wygoda to kolejny czynnik, który sprawia, że warto rozważyć zakup dyspensera do wody. Postawiwszy urządzenie w kuchni, nie musimy wysilać pamięci, aby regularnie uzupełniać płyny w organizmie. Mijając dystrybutor wody filtrowanej, automatycznie sobie o tym przypominamy i mamy możliwość natychmiastowego nawodnienia organizmu.

Dystrybutor do wody z filtrem, który możemy zamówić zarówno do biura, jak i domu, to również rozwiązanie najbardziej ekonomiczne z możliwych. Opłata miesięczna jest stała, niezależnie od ilości wody, którą zużyjemy. Mieści się w niej również regularne (co 6 miesięcy) serwisowanie sprzętu wraz z wymianą filtra. Dostawca dystrybutorów wody filtrowanej Dar Natury zapewnia również możliwość bezpłatnego usuwania ewentualnych usterek.

Dystrybutor filtrujący wodę to urządzenie wyjątkowo łatwe w montażu i obsłudze. Posiada jedynie dwa manualnie sterowane kurki (do wody ciepłej i zimnej), z których na co dzień korzystamy. Stelaż zostaje podłączony do sieci wodociągowej przez serwisantów, podobnie jak zamontowany wewnątrz wkład filtrujący, którego nie musimy nawet samodzielnie wymieniać! Wszystko to zrobią za nas pracownicy Daru Natury. My natomiast możemy cieszyć się czystą wodą, która jest pozbawiona nieprzyjemnego smaku i zapachu, nadaje się zarówno do picia, jak i przygotowywania posiłków.

Dystrybutory do wody z filtrem oferowane przez firmę Dar Natury są wyposażone w system Waterblock, który chroni przed ewentualnym zalaniem. Mają też stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki czemu doskonale wkomponowują się w ciasne i minimalistyczne pomieszczenia. Biała obudowa jest odporna na zabrudzenia i uszkodzenia, posiada także elegancki, pasujący do każdego wnętrza design. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na DarNatury.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%