› inwestycje drogowe
13:43 / 11.10.2012

Działka pod wielopoziomowy parking nie znalazła kupca

Działka pod wielopoziomowy parking nie znalazła kupca

fot. Konrad Kosacz

Miastu nie udało się wyłonić inwestora, który postawi wielokondygnacyjny parking przy ul. Krótkiej. Na ogłoszony w sierpniu przetarg zgłosiła się jedna osoba. Nie została jednak dopuszczona do licytacji, gdyż nie spełniała warunków formalnych. Czy oznacza to, że  czterokondygnacyjny obiekt, mający pomieścić około 200 samochodów osobowych, nie zostanie zrealizowany?

Dwa miesiące temu elbląski magistrat ogłosił ustny przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 0,33 ha pod wielokondygnacyjny parking. Obecnie na jej części znajduje się parking strzeżony, z którego korzystają m.in. goście pobliskiego Hotelu Galeona przy ul. Krótkiej 5 (dawny hotel PTTK).

Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową, na której należy zrealizować obiekt usługowy mieszczący centrum usługowe z wielopoziomowym parkingiem. Wystawiona na sprzedaż działka została wyceniona na 650 tys. zł. W miniony poniedziałek, 8 października w Urzędzie Miejskim odbyła się część jawna przetargu, która zakończyła się wynikiem negatywnym.

Miasto w najbliższym czasie planuje ogłoszenie kolejnego przetargu na zbycie tej nieruchomości.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Przy ulicy Krótkiej stanie wielopoziomowy parking?

08.08.2012

Miasto szuka inwestora zainteresowanego budową pierwszego w Elblągu wielopoziomowego parkingu. Czterokondygnacyjny obiekt miałby pomieścić około 200...