› inwestycje komercyjne
10:08 / 17.09.2015

Działka sprzedana za 5 mln. Powstanie na niej kolejny Lidl?

Działka sprzedana za 5 mln. Powstanie na niej kolejny Lidl?

Miastu w końcu udało się sprzedać problematyczną działkę na rogu ulic Ogólnej oraz Alei Jana Pawła II. Za ponad 5 mln 106 tys. zł kupiła ją spółka Lidl Sklepy Spożywcze. Na razie nie wiadomo czy w tym miejscu powstanie kolejny supermarket niemieckiej sieci.

Dlaczego nazwaliśmy działkę „problematyczną”? Z dwóch powodów. Pierwszy z nich to problem Miasta ze sprzedażą terenu. Działkę o powierzchni 1,44 ha chciała kupić w 2010 roku sieć sklepów Decathlon. Miasto specjalnie pod tego potencjalnego inwestora zmieniło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Ale to nie pomogło. Nie pomogła również drastyczna obniżka cen – o prawie milion złoty (z 6 mln 933 tys. na 6 mln). Koniec końców Urząd Miejski w Elblągu po raz kolejny obniżył cenę – o kolejny milion złoty. Do przetargu przystąpiła jedna spółka – Lidl Sklepy Spożywcze. Za opisywany teren zaoferowała 5,1 mln zł. I, racji tego, że innych chętnych nie było – nabyła działkę.

Drugi powód: nasi Czytelnicy wielokrotnie informowali nas, że na wspomnianej działce „bazę noclegową” urządzili sobie bezdomni. Interweniowaliśmy w tej sprawie zarówno do Straży Miejskiej jak i do Urzędu Miejskiego. Po kilku naszych artykułach teren został uporządkowany przez miasto, a mały las, który zdążył wyrosnąć, wycięty. Tym samym zakończył się problem z bezdomnymi.

Co więc powstanie na tym terenie? Najbardziej prawdopodobnym wydaje się budowa kolejnego supermarketu Lidl. Nie jest to jednak zbyt atrakcyjna działka pod tego typu inwestycję. Tuż obok mamy przecież dużą galerię handlową z supermarketem Carrefour, a za rogiem, przy ul. Dąbka – Biedronkę. Wiemy na razie tylko tyle, że inwestor będzie musiał zakończyć realizację swojej inwestycji maksymalnie do grudnia 2019 roku.

Sieć sklepów Lidl w ostatnim czasie dynamicznie rozwija się w naszym mieście. Od wielu lat z powodzeniem działa obiekt przy ul. Ogólnej, kolejny jest w budowie na ul. Dębowej, trzeci w planach na rogu Browarna/wjazd na most unijny a czwarty na terenie pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Reja.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Alkohol i śmieci. Tak wygląda wjazd na Modrzewinę

11.03.2014 komentarzy 5

Kolejne zgłoszenie na linię alarmową i kolejne, które dotyczy śmieci. Tym razem pan Henryk poprosił o zwrócenie uwagi na teren tuż przy wjedźcie w...