› budownictwo mieszkaniowe
12:16 / 23.01.2013

Działki na elbląskiej starówce za drogie dla inwestorów

Działki na elbląskiej starówce za drogie dla inwestorów

fot. archiwum elblag.net

Miastu nie udało się sprzedać nieruchomości przy ul. Studziennej, na której planowo stanąć mają kolejne staromiejskie kamieniczki. Cena wywoławcza - ponad półtora miliona złotych, odstraszyła deweloperów i firmy budowlane.

W połowie listopada 2012 r. miasto ogłosiło przetarg na zbycie niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 0,37 ha, położonej u zbiegu ulic Studziennej, Wodnej, Bednarskiej i historycznej Ścieżki Kościelnej. Na działce tej, planowana jest kontynuacja zabudowy mieszkaniowej, w postaci wielorodzinnych kamienic z nieuciążliwymi usługami (w zakresie handlu, rzemiosła artystycznego, gastronomii oraz pomieszczeń biurowych) w części podziemnej i parterowej.

Według wytycznych Miasta, kamienice pomiędzy Ścieżką Kościelną a ul. Wodną, nie będą stanowiły rekonstrukcji tych, które stały tu przed 1945 r. Mają one posiadać indywidualne, współczesne formy architektoniczne z eliminacją stylu historyzującego.

Miasto wartość działki przy ul. Studziennej, wyceniło na 1 mln 550 tys. zł. W połowie stycznia miało dojść do licytacji nieruchomości. Kwota okazała się jednak zbyt wysoka, bowiem na przetarg nie zgłosił się żaden zainteresowany inwestor. Jak się dowiedzieliśmy, wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg, z nową niższą ceną wywoławczą.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Powiązane artykuły

Kolejny kwartał starówki doczeka się odbudowy

16.11.2012 komentarzy 1

Ponad półtora miliona złotych będzie musiał wyłożyć inwestor, który zechce zakupić nieruchomość przy ul. Studziennej na Starym Mieście....