› raporty
22:57 / 17.11.2015

Dzianina na jesień 2015 - jak to się nosi?

Dzianina na jesień 2015 - jak to się nosi?

Dzianina hitem jesiennego sezonu. Jak nosić ten materiał jesienią 2015? Oto kilka sprawdzonych rad od stylistek!

Jesienny sezon ma swój urok. Gorąca herbata, ciepły koc, ciche wieczory przy książce. Zanim jednak jesienna słota i chłód zawitają na polskie ulice, warto zastanowić się nad odnową garderoby. Rzeczy powinny być ciepłe, wygodne, najlepiej wykonane z naturalnych tkanin. Te ostatnie zapewnią nie tylko komfort noszenia, ale także zabezpieczą nas przed przechłodzeniem organizmu. Jednym z takich materiałów, który koniecznie musi się znaleźć w jesiennej szafie każdej elegantki, jest dzianina. I to właśnie o niej dziś powiemy kilka słów.

Dzianina to nieodłączny element jesiennej garderoby. Jest ciepła, wygodna, miękka, a także bardzo popularna w tym sezonie. Ubranie z tej tkaniny nieraz pojawiło się na wybiegach projektantów. Wbrew pozorom ten materiał świetnie nadaje się zarówno na górę, jak i dół stylizacji. Przykłady? O nich piszemy więcej w tym poradniku. Sprawdźmy, jak wykorzystać dzianinę w jesiennych stylizacjach. Z czym najlepiej łączyć ten materiał?

Dzianina - jaki to materiał?

Na początek kilka słów z teorii. Dzianina to wyrób włókienniczy tworzony z przędzy układającej się w tzw. oczka. Jak odróżnić dzianinę od tkaniny? Podstawowa różnica jest w sposobie splatania nitek. W przypadku dzianiny do tworzenia materiału wykorzystana jest tylko jedna nitka. Materiał ten jest bardzo elastyczny, miękki i rozciągliwy. Idealnie sprawdza się na jesień ze względu na świetną izolację ciepła, a także lekkość, dzięki czemu nasza skóra może z łatwością oddychać (czyli nie będziemy się zbytnio pocić). Istnieje kilka typów dzianiny. Na rynku zazwyczaj znajdziemy trzy podstawowe rodzaje, czyli ażurowa, fakturowana czy gładka.

Jaka odzież z dzianiny?

Dzianina może być wykorzystana niemalże do każdego rodzaju odzieży. Najlepiej oczywiście się sprawdza do ubrania ulicznego lub sportowego. Może też odnaleźć się w stylizacjach smart casual. W tym sezonie na naszych ulicach gołym okiem możemy zauważyć dzianinowe szaleństwo. Płaszcze, ciepłe swetry XXL, sukienki, ciepłe dodatki z dzianiny pojawiły się w kolekcjach zagranicznych projektantów. Nie będzie ich brakowało także na polskich półkach sklepowych.

Jak nosić dzianinę?

Dzianina może się sprawdzić zarówno jako materiał przewodni naszej stylówki, jak i dodatek uzupełniający całość. Możemy postawić np. na duży lekko oversize’owy dzianinowy sweter w połączeniu ze skórzanymi legginsami i botkami. Na jesienny sezon w garderobie warto także mieć kilka modeli dzianinowych sukienek, które z łatwością możemy założyć do pracy. Zalety takiego stroju? Dzięki elastyczności materiału dzianina nadaje się niemalże do każdej sylwetki. Wygląda nie tylko elegancko, ale również chroni ciało przed chłodem.

Zobacz produkty z kolekcji jesiennej Depare.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%