14:30 / 01.02.2013

Dziecięce buty na zimę

Dziecięce buty na zimę

Zima w Polsce lubi płatać figle, to czas kiedy stopy albo marzną albo sie przegrzewają. Bywa ze stopy są narażone na odmrożenie i przemoczenie. Niestety, ten problem dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci. Zdrowe dziecko w zimie, to nie tylko szczęśliwe dziecko ale dziecko odpowiednio ubrane i zabezpieczone na wypadek zmiany pogody. Istotną częścią garderoby malucha, szczególnie w okresie obniżonej temperatury, są odpowiednio dobrane buty dziecięce.

 Jak najlepiej wybrać odpowiednie buty zimowe dla dziecka?

Okazuje sie, że producentów obuwia dziecięcego jest dużo, ogromny jest tez wybór samego obuwia, ale kolejne ozdoby czy krzyczące kolory nie gwarantują wygody i bezpieczeństwa. Dopóki na dworze nie spadnie pierwszy śnieg a ziemia jest sucha, dziecko z powodzeniem może biegać w pólbutach bez zbędnego ocieplenia. Stawiamy tutaj główny nacisk na wygodę dziecka, przy założeniu, że temperatura otoczenia jest dodatnia a nóżki dziecka nie będą marznąć. Mamy do wyboru buty wyprodukowane z surowca jakim jest skóra lub nubuk. Obydwa materiały odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone, zapewnią dziecku suchość i komfort.

Gdy spadnie już puszysty śnieg a wraz z nim drastycznie obniży się temperatura, będzie to pierwsza oznaka zmiany półbutów na śniegowce.  Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze śniegowców? Przede wszystkim na ich długość oraz sposób wykończenia? Buty powinny być wysokie i zakończone w taki sposób, który zminimalizować możliwość przedostawania się śniegu do środka. Małe dzieci mają wysokie podbicia co sprawia problemy przy wkładaniu często zbyt wąskich butów. Starajmy sie zatem wybierać buty elastyczne i funkcjonalne, umożliwiające ich łatwe zakładanie i ściąganie.

Kupując buty dla dziecka, pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze. Musimy wziąć pod uwagę zarówno grubość ocieplenia znajdującego się już w bucie, jak i grubość stopy dziecka, która zimą powiększa się dodatkowo o kolejną parę skarpet.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%