› policja
11:30 / 14.01.2016

Dzięki szybkiej reakcji policjantów chora kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Dzięki szybkiej reakcji policjantów chora kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Stanowcze i odpowiedzialne działanie policjantów z Pasłęka pozwoliło uratować życie samotnie przebywającej w mieszkaniu 60-letniej kobiecie, która nie była w stanie wezwać pomocy na skutek doznanego udaru. Szybka decyzja funkcjonariuszy o wyważeniu drzwi, dała możliwość natychmiastowego udzielenia chorej pierwszej pomocy i wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego.

Wczoraj przed godziną 9.oo oficer dyżurny pasłęckiej policji odebrał telefon od zaniepokojonej kobiety. Z informacji wynikało, że jej znajoma nie pojawiła się w pracy i nie odbiera telefonów. Wszystko wskazywało na to, że ma kłopoty ze zdrowiem, a na dodatek mieszka sama. Ponadto z relacji współpracowników wynikało, że dzień wcześniej, źle się czuła i szybciej wyszła z firmy.

Zaraz po tym zgłoszeniu policjanci pojechali na ulicę Ogrodową w Pasłęku. Nikt nie otwierał drzwi i było tylko słychać szczekanie psa. Funkcjonariusze poprosili o pomoc strażaków, którzy wyważyli drzwi. W pokoju znaleźli leżącą na podłodze kobietę. Nie reagowała na zadawane pytania. Policjanci natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Kobieta z podejrzeniem udaru trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Teraz pozostaje pod specjalistyczną opieką lekarzy.

Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 żeby uratować czyjeś życie.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%