› zapowiedzi
10:15 / 26.09.2017

Dzieła świętego obejrzysz w Elblągu!

Dzieła świętego obejrzysz w Elblągu!

W związku z trwającym rokiem św. Brata Alberta elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało niezwykły projekt. Od 29 września do 9 listopada w budynku wschodnim podzamcza muzeum będzie można oglądać prace Adama Chmielowskiego, znanego szerzej jako św. Brat Albert.

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem świętego brata Alberta, Muzeum Archeologiczno-Hisotryczne czynnie włącza się w działania na rzecz promocji wiedzy o słynnym filantropie, malarzu, ale i dzielnym powstańcym jakim był święty.

W ramach akcji planowane jest otwarcie wystawy, pod patronatem biskupa elbląskiego ks. dr Jacka Jezierskiego, na której zobaczyć będzie można obrazy namalowane przez brata Alberta oraz eksponaty związane z jego życiem i działalnością.  Obiekty będą pochodzić z kolekcji Muzeum Narodowe w Warszawie,Muzeum Narodowe w Krakowie, oraz sióstr Albertynek oraz braci Albertynów z Krakowa.

W ramach roku św. Brata Alberta organizowane są również lekcje muzealne, szczegółowe informacje na http://www.muzeum.elblag.pl/edukacja/

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%