› bieżące
08:16 / 30.06.2013

Dzień otwarty w Browarze, czyli jak produkuje się piwo

Dzień otwarty w Browarze, czyli jak produkuje się piwo

fot. Michał Kuna

Wczoraj, w ramach Dni Elbląga, swoje bramy dla mieszkańców miasta otworzył elbląski browar. Każdy chętny mógł na własne oczy przekonać się, w jaki sposób wytwarza się złocisty napój z chmielu. Browar w tym czasie normalnie pracował. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Trzeci rok z rzędu mieszkańcy Elbląga mieli okazję zapoznać się z tajnikami produkcji piwa, w jednym z najlepszych browarów Heinekena na świecie, pod względem osiągniętego poziomu kluczowych wskaźników wydajności browaru.

W ubiegłym roku z możliwości zapoznania się z produkcją piwa skorzystało 1600 osób. W trakcie Dnia Otwartego Browaru firma normalnie pracuje i w związku z tym, zwiedzający, w 25- osobowych grupach, byli pod opieką przewodników, którzy szczegółowo zapoznawali ich z zasadami bezpiecznego poruszania się po browarze. Wstęp na teren browaru (bramą przy dworcu Elbląg Zdrój) był możliwy za okazaniem dokumentu tożsamości oraz zarejestrowaniem się u pracownika ochrony. Dzieci podczas zwiedzania musiały pozostać pod opieką dorosłych.

Chętnych do zwiedzania browaru nie brakowało. Uczestnicy podkreślali swoje zaskoczenie wysoką technologią produkcji piwa. Niektórzy dodawali, że są tu z sentymentu, zwłaszcza dla marki EB, o którą zresztą podpytywali przewodników. Każdy, kto w sobotę odwiedził elbląski browar, otrzymał drobny upominek od firmy.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Prezydent Wilk spotkał się z dyrektorem Browaru

24.10.2013 komentarzy 18

Prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z Romanem Korzeniowskim, dyrektorem Browaru w Elblągu. Elbląski producent piwa od lat wspiera szereg przedsięwzięć...

Zdjęcia ilość zdjęć 29