› zapowiedzi
12:41 / 12.03.2019

Dziś (12.03) wieczorem dowiemy się czy elbląscy kameraliści otrzymają Fryderyka 2019

Dziś (12.03) wieczorem dowiemy się czy elbląscy kameraliści otrzymają Fryderyka 2019

Dziś (12.03) o 20.45 rozpocznie się Gala Muzyki Poważnej Fryderyki 2019. Podczas niej dowiemy się czy Elbląska Orkiestra Kameralna  wraz z Krzysztofem Herdzinem, Pawłem Gusnarem, Krakowskim Triem Stroikowym i Katarzyną Budnik-Gałązką otrzymają Fryderyka.

Płyta nagrana przez Elbląską Orkiestrę Kameralną i Krzysztofa Herdzina dostała dwie nominacje do Fryderyków 2019. Tym samym Orkiestra znalazła się w doborowym gronie kandydatów do najważniejszych polskich nagród muzycznych. Album Herdzin – Concerto and Concertino został doceniony w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

Na płycie są dwie kompozycje, nagrane z udziałem elbląskich kameralistów: Koncert Podwójny na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę symfoniczną oraz Concertino na trio stroikowe i smyczki.

O tym czy statuetka  Fryderyka (a może dwie) trafi także do elbląskich kameralistów będzie można przekonać się już dziś oglądając transmisję za pośrednictwem telewizji Metro. Początek o 20.45. Uroczystą galę poprowadzi Gabi Drzewiecka oraz Robert Kamyk, a wieczór uświetni występ Janusza Wawrowskiego - polskiego skrzypka, laureata Fryderyka 2017. Elbląska publiczność była jego grą zachwycona podczas koncertu w naszym mieście. Artysta trzy razy bisował.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%