› bieżące
10:56 / 20.10.2017

Dziś (20.10) na Gali wystąpi u nas Halina Młynkowa. Dni Papieskie

Dziś (20.10) na Gali wystąpi u nas Halina Młynkowa. Dni Papieskie

Z okazji  Dni Papieskich w Elblągu odbędzie się Gala, dziś (20.10) o godz. 17 w hali Sportowo-Widowiskowej, w programie m.in. koncert Haliny Młynkowej.

Hasłem tegorocznych Dni Papieskich jest zdanie: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jest ono zachętą do rozważania nauczania Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka oraz okazją do wsparcia przez wiernych działalności fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta pomaga od lat finansowo ubogiej, a zdolnej młodzieży z małych miast i wsi.

W ramach przykościelnej zbiórki do puszek na fundusz stypendialny fundacji w 2016 r. zgromadzono 925 tys. zł, a za pośrednictwem akcji SMS na jej konto przekazano ponad 203 tys. zł Zebrane środki wspierają obecnie 2300 stypendystów. Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto fundacji dostępne na stronie dzielo.pl albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.

Z Dniem Papieskim nieodłącznie związane jest wręczanie przez kapitułę fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nagrody Totus Tuus. Nagrody te trafiają do osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w propagowanie nauczania św. Jana Pawła II.

W tym roku otrzymali je (uroczystość Gali odbyła się 7 października): w kategorii „Promocja godności człowieka” - poruszający się na wózku inwalidzkim Jan Arczewski, który od lat prowadzi rozmowy w Telefonie Zaufania dla osób niepełnosprawnych i zajęcia psychoterapeutyczne z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Lublinie; w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” - Jerzy Kalina – za tworzenie wyjątkowych rzeźb i obrazów, które wpisują się w najważniejsze wydarzenia społeczne i religijne naszego kraju; w kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” - Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, za wyjątkową aktywność i organizację procesu dydaktyczno-wychowawczego na Wileńszczyźnie.
Statuetka w kategorii „TOTUS TUUS medialny im. bpa Jana Chrapka” została wręczona Redakcji Radia Plus za przybliżanie nauczania św. Jana Pawła II. Nagrodę specjalną TOTUS TUUS otrzymali twórcy muzycznej, choreograficznej i literackiej oprawy Światowych Dni Młodzieży 2016.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%