› bieżące
13:40 / 05.10.2012

Dziś kolejne patrole ogrodów działkowych

Dziś kolejne patrole ogrodów działkowych

fot. elblag.net

Dzielnicowi prowadzą akcję „Bezpieczny ogród”. Dzisiaj będą kontrolować działki na ulicy Skrzydlatej, Malborskiej, Lotniczej i Dębowej. Wspólnie ze strażnikami miejskimi odwiedzą między innymi ogrody „Żwirki i Wigury”, „im. Kościuszki”, „Ikar”.

Z kolei wczoraj funkcjonariusze patrolowali ulicę Warszawską i ogrody „21 października” oraz  „Powstańców Warszawskich”.
- Kolejne patrole obejmą ogrody działkowe na Bielanach, gdzie jak wynika z policyjnych statystyk, dokonywanych jest najwięcej kradzieży – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Tam dzielnicowi wspólnie z działkowcami będą kontrolować zabezpieczenia altanek, sprawdzać zabezpieczone mienie i kontrolować osoby nieznane.

W tym tygodniu, w ręce elbląskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn w wieku 46 i 29 lat, którzy są podejrzani o włamania do altanek na terenie elbląskich ogrodów działkowych.

Pierwszy z mężczyzn - 29-letni Andrzej S. został zatrzymany w miniony wtorek (2 października) na ulicy Nowowiejskiej. Przyznał się do włamań altankowych przy ulicy Okrężnej oraz Fromborskiej. Ukradł klika przedłużaczy elektrycznych, kable oraz czajnik. Kolejny, zatrzymany włamywacz to 46-letni Ryszard J. Został zatrzymany wczoraj (4 października) na działkach przy ulicy Fromborskiej. Mężczyzna stawiał opór przy zatrzymaniu, policjanci musieli go obezwładnić. Ryszard J. jest podejrzany o włamanie do altanki na ulicy Okrężnej, które miało miejsce pod koniec sierpnia br. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%