› bieżące
10:25 / 21.01.2014

Dziś spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Zawady

Dziś spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Zawady

fot. UM Elbląg

Dziś o godz. 17.30 w Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo odbędzie się otwarte spotkanie Jerzego Wilka, prezydenta Elbląga z mieszkańcami osiedla Zawada. To drugie już w tym roku spotkanie prezydenta z elblążanami. Poprzednie miało miejsce na Zatorzu.

- W październiku 2013 roku spotkaniem z mieszkańcami osiedla Zatorze zapoczątkowałem cykl rozmów z poszczególnymi dzielnicami Elbląga – mówi Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. - Chciałbym, aby takie debaty odbywały się cyklicznie w różnych częściach miasta i dawały możliwość bezpośrednich rozmów z mieszkańcami o ich problemach i potrzebach w najbliższej okolicy. Zależy mi na takich otwartych rozmowach, które mogą odbywać się poza urzędowymi gabinetami, dając większą swobodę dyskusji i szerszy udział elblążan.

W ubiegłym tygodniu prezydent Jerzy Wilk spotkał się ponownie z mieszkańcami Zatorza. Głównym tematem poruszanym przez mieszkańców był oczywiście problem hałasu, jaki wywołuje praca złomowisk. Prezydent poinformował mieszkańców o swoich działaniach podjętych w ostatnim czasie. Było to m.in. pismo do byłego już ministra Sławomira Nowaka z prośbą o interwencję w Polskich Kolejach Państwowych. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że teren ten będzie dzierżawiony firmie zajmującej się rozbiórką złomu do 2022 roku, a dotychczasowe pomiary hałasu nie wykazują przekroczeń.

Poza działalnością złomowisk, mieszkańcy pytali prezydenta o inne sprawy. Drogi, remonty i odśnieżanie ulic, poprawę instalacji burzowej odprowadzającej wodę z ulicy Lotniczej, możliwość wsparcia miasta przy remontach budynków należących do wspólnot, budowę miejsc parkingowych przy blokach i w okolicy dużych sklepów, częstotliwość kursowania autobusów na Zatorzu, możliwość przyłączenia do budynków centralnego ogrzewania, budowę tunelu łączącego centrum miasta z Zatorzem, budowę placów zabaw, plany inwestora dotyczące Centrum Handlowego „7”, dojazdy z Zatorza do drogi ekspresowej nr 7, czy możliwość wybudowania hali sportowej na Zatorzu. Jak wynika z poprzednich spotkań z mieszkańcami Zatorza, jest wiele tematów i problemów, które nurtują mieszkańców Elbląga.

Najlepszym sposobem jest ich omawianie i rozwiązywanie na „własnym podwórku”. Temu służyć mają spotkania prezydenta z elblążanami.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%