› bieżące
14:56 / 27.02.2013

Dziś w Ratuszu Staromiejskim spotkanie w sprawie spółdzielni socjalnych

Dziś w Ratuszu Staromiejskim spotkanie w sprawie spółdzielni socjalnych

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w Ratuszu Staromiejskim, odbędzie się zorganizowane przez Pana Mariusza Lewandowskiego spotkanie na temat Spółdzielni socjalnych i fotowoltaiki. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Działdowskiej Agencji Rozwoju, Powiatowego Urzędu Pracy, Ośrodka Wpierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele partii politycznych, oraz mieszkańcy miasta.

O czym poinformował w dniu wczorajszym Sekretariat Marszałka Województwa Jacka Protasa, ww. odmówił wydelegowania przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na zorganizowane spotkanie. Obecność na spotkaniu potwierdzili: Poseł Edmund Krasulski, przedstawiciele PiS i Ruchu Palikota. W związku z tym, że poruszany na spotkaniu temat jest bardzo ważny społecznie, jakim jest walka z bezrobociem, uważam że decyzja Pana Marszałka jest przejawem arogancji i pokazuje stosunek Władz Województwa do problemów będących udziałem elblążan.

W związku z powyższym proszę o aktywne uczestnictwo w spotkaniu, oczekujemy osób z pomysłami i propozycjami, oraz przykładów na istniejące nieprawidłowości w systemie walki z bezrobociem,. Zamierzamy przedstawić Panu Jackowi Protasowi konkretne propozycje i problemy, które pilnie należy rozwiązać. Powyższe działania są nakierowane na tworzenie wspólnego, obywatelskiego i ponadpartyjnego programu gospodarczego dla Elbląga.

Pełnomocnik grupy referendalnej
Kazimierz Falkiewicz

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%