› policja
08:00 / 15.03.2016

Dzisiaj wojewódzkie działania „Prędkość"

Dzisiaj wojewódzkie działania „Prędkość

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków" to zdanie, które przewija się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej ilości wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość". 

Dzisiaj przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą: „Prędkość". Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym. Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca, szczególnie niebezpieczne. 
Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza nam analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.   

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%