› bieżące
16:07 / 16.04.2014

Dziwne zachowanie kierowcy. Policjanci użyli narkotykowego testera

 Dziwne zachowanie kierowcy. Policjanci użyli narkotykowego testera

fot. nadesłane

Policjanci prewencji, którzy zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej seata ibizę mieli podejrzenie, że kierujący nim mężczyzna jest pod wpływem narkotyku. Użyto wiec narkotestera. Wynik był pozytywny. W organizmie 23-latka stwierdzono marihuanę. Dodatkowo w jego aucie znaleziono woreczek foliowy z roślinnym suszem, który także okazał się być marihiuaną.

23-letniemu Przemysławowi K. może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie zabronionego środka odurzającego. Co więcej, mężczyzna może odpowiedzieć tez za jazdę samochodem po użyciu narkotyku. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 22.50 na ul. Skrzydlatej w Elblągu. Tam, do kontroli drogowej policjanci zatrzymali ibizę, która kierował 23-latek.

Poddano go badaniu testerem do wykrywania narkotyków – wynik był pozytywny. Od mężczyzny pobrano także krew po to, by sprawdzić dokładną zawartość środka w organizmie. Jeżeli potwierdzi się pierwszy wynik z testera narkotykowego, 23-latek odpowie za kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Zarzuty nielegalnego posiadania już usłyszał. Teraz odpowie za swój czyn przed sadem.

asp. Krzysztof Nowacki 
oficer prasowy KMP w Elblągu 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%