› sport
10:36 / 18.08.2014

Eblążanie chętnie biegają

Eblążanie chętnie biegają

Na ulicach, nie tylko w słoneczne dni, widać coraz więcej biegających mieszkańców Elbląga. To sport zyskujący coraz większą popularność. Biegają młodsi i starsi, bo zaczyna to być nie tylko zdrowe, ale i modne, a to niebanalny argument.

Mieszkańcy naszego miasta wybierają różne miejsca do biegania. Niektórzy wolą truchtać po lasach np. Bażantarni. Dla pewnej grupy większą atrakcją jest obserwowanie miasta z pozycji biegacza. Wyremontowane chodniki służą do tego rodzaju aktywności sportowej. 

Bieganie to nie tylko pomysł na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. To coraz częściej sposób na ogreagowanie stresu. Wielu amatorów biegania pracuje w biurach, różnego rodzaju służbach mundurowych, oraz w branży sportiowej. Oczywiście do tego dochodzą pozostali, którzy po prostu lubią po południu czy wieczorem wyjść na dwór. W stylowym dresie, w grupach czy w pojedynkę i spędzić chwilę na bieganiu. 

Czy wszyscy znają podstawy tego sportu? Znajdą się osoby, mające już duże doświadczenie jednak nie tylko takich można spotkać. Dlatego pytanie w jaki sposób przygotować się do uprawiania tego sportu? Trzeba najpierw skompletować sprzęt.  Ważne są odpowiednie buty. Najlepiej, gdy są wygodne, z odpowiednią jakością, a przede wszytskim muszą służyć do biegania. Do tego czapka na chłodne dni, wygodne skarpety, zapobiegające obtarciom. Przydałyby się również elementy odblaskowe.

Gdy posiadamy odpowiednie ubranie, trzeba pomysleć o planie na trening. Potrzebna jest rozgrzewka, nawadnianie organizmu czy rzucenie nałogów. Musimy zaczynać od wolnego biegania. Specjaliści mówią o 10 minutach dla poczatkujących. Potem z każdym tygodniem można dokładać kilka minut.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%