› bieżące
11:40 / 19.09.2014

Edmund Szwed kandydatem na prezydenta Elbląga

Edmund Szwed kandydatem na prezydenta Elbląga

fot. elblag.net

W sobotę, podczas konferencji Obywatelskiego Elbląga, Edmund Szewd zostanie oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na prezydenta miasta. Od kilkunastu dni na mieście możemy już oglądać plakaty kandydata.

Edmund Szwed będzie ubiegał się o urząd prezydenta z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelski Elbląg. Tworzą go osoby, które w ubiegłym roku organizowały w naszym mieście referendum w sprawie odwołania prezydenta i Rady Miasta.

W sobotę, w Sali kina Światowid, odbędzie konferencja inauguracyjna kampanii wyborczej tego ugrupowania. Od kilkunastu dni na mieście możemy już oglądać plakaty Edmunda Szweda, także wielki baner tego kandydata na jednym z wieżowców w centrum miasta. Została zorganizowana także impreza plenerowa z muzyką disco-polo, której patronował Obywatelski Elbląg.

W ubiegłym roku, podczas przyspieszonych wyborów samorządowych, Edmund Szwed stał na czele komitetu wyborczego wyborców „Partia Elblążan”. Kandydatem komitetu na prezydenta miasta był Jacek Tomczak, który zdobył zaledwie 488 głosów. „Partia Elblążan” zaś nie zdobyła ani jednego mandatu w Radzie Miasta.

6
21
oceń tekst 27 głosów 22%