18:41 / 09.05.2015

Efektowna wygrana Olimpii z Ełkiem. Wideo

Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe 3-0 z Płomieniem Ełk. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Kamil Graczyk z rzutu karnego, Łukasz Pietroń i Kamil Piotrowski. Gospodarze przez większość spotkania musieli rywalizować w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Damian Szuszczewicz.

Jak strzelano bramki?

0-1, 25 - W pole karne wbiegł Tomasz Tuttas, jednak był faulowany przez bramkarza. Sędzia pokazał czerwoną kartkę dla zawodnika miejscowych i podyktował rzut karny. W tej sytuacji trafił Kamil Graczyk.

0-2, 64' - Dośrodkowanie ze skrzydła Damiana Szuprytowskiego na bramkę zamienił Łukasz Pietroń

0-3, 76' - W indywidualnej akcji Kamil Piotrowski trafił przy słupku bramki rywala

Podopieczni trenera Adama Borosa przystępowali do tego spotkania doceniając klasę przeciwnika, który zajmuje wysoka pozycję w III lidze. Na boisku od pierwszych minut trudno było dostrzec znaczącą przewagę konkretnego zespołu. W 25 minucie błąd miejscowego bramkarza sprawił, że Olimpii grało się łatwiej. Nasz klub zyskał większą przewagę i zagrażał bramce ełczan. Mimo tego następne bramki zdobywał w drugiej części rywalizacji.

Płomień Ełk - Olimpia Elbląg 0-3 (0-1)

Bramki: Graczyk 25' - k., Pietroń 64', Piotrowski 76'

Czerwona kartka: Suszczewicz 22'

Olimpia Elbląg: Wasiluk - Pietroń. Kubowicz, Wenger, Szuprytowski, Kowalczyk, Stępień, Sokołowski, Tuttas, Graczyk, Bojas