› bieżące
20:35 / 17.05.2014

Ekologiczna ofensywa czyli VII Dni Recyklingu w Elblągu

Ekologiczna ofensywa czyli VII Dni Recyklingu w Elblągu

fot. RB

W Elblągu na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbyły się VII Dni Recyklingu. Z tej okazji Zakład Utylizacji Odpadów zorganizował w dniu 17.05.2014 roku festyn ekologiczny pn. „Zamień odpady na nagrody”.

Z Dniami Recyklingu połączone są również selektywne zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach. W trakcie konkursu gromadzone są możliwe do przetworzenia odpady. Łącznie placówki już ponad 120 ton takich odpadów, wśród nich 85 ton makulatury i 28 ton nakrętek. Zwieńczeniem ekologicznych działań w Elblągu jest festyn ekologiczny organizowany w ramach Elbląskich Dni Recyklingu.

Na festyn mieszkańcy mogli przynosić odpady w celu promowania recyklingu. Elblążanie licznie przynosili surowce wtórne, a w zamian otrzymywali określoną liczbę punktów, które mogli wymienić na nagrody.

Podczas imprezy nie zabrakło również występów dzieci z przedszkoli i szkół, a także tancerzy ze szkoły tańca Cadmans. Na zakończenie festynu odbył się koncert zespołu Model MT i podsumowanie zbiórki przez dyrektora ZUO Mariana Wojtkowskiego.
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 128