› bieżące
10:35 / 21.09.2012

Ekologiczna sobota z darmowymi przejazdami komunikacją

Ekologiczna sobota z darmowymi przejazdami komunikacją

W najbliższą sobotę, 22 września wszyscy elblążanie posiadający samochód będą mogli, za okazaniem dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu, korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. To jedna z atrakcji obchodzonego w Elblągu Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Imprezą kończącą obchody będzie Zielony Festyn na Placu Jagiellończyka.

Celem tegorocznego festynu zorganizowanego w ramach Sprzątania Świata, jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa. - Chcemy, aby podniósł się poziom świadomości mieszkańców Elbląga na temat proekologicznego stylu życia oraz poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. W większości uczestnikami sobotniego wydarzenia są dzieci i młodzież w wieku szkolnym – informuje phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji, jedna z organizatorek festynu.

Zielony Festyn na placu Jagiellończyka rozpocznie się o godz. 11. W czasie konkursów podczas  Festynu będzie można wygrać 5 Elbląskich Kart Miejskich wraz z biletami 30-dniowymi. Zaplanowano także konkurs na "Najbardziej odlotowy strój rowerowy".

PROGRAM ZIELONEGO FESTYNU
11:00 - Rozpoczęcie imprezy na placu Jagiellończyka – powitanie uczestników, przedstawienie organizatorów i sponsorów, przestawienie programu
parę minut po godz. 11 - Formowanie kolumny rowerowej i przejazd ulicami miasta z Grzegorzem Nowaczykiem Prezydentem Elbląga.
Trasa: Karowa, Teatralna, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego, Sybiraków, Marymoncka, Kościuszki, Królewiecka, Fromborska, Ogólna, Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Mazurska, Odrodzenia, Płk. Dąbka, Teatralna, Karowa.  Trasa 12 km, przejazd zabezpiecza elbląska Policja.
11:15 - Zielony Festyn na placu Jagiellończyka – konkurencje i warsztaty skierowane do szkół i osób, które odwiedzą festyn na rowerach
11:15 – 12:30 – warsztaty dla szkół podstawowych – m.in. możliwość ozdobienia swojego roweru, tor przeszkód, warsztaty ekobuttonów, możliwość pokonania trasy na symulatorze jazdy w terenie górzystym
12:30 – 13:10 – Przygotowanie do pokazu mody „Cztery pory roku rowerowe”, gry wielkoformatowe – eko-scrabble, mega misie i eko-twister
13:10 – Pokaz mody „Cztery pory roku rowerowe”
14:00 - Zakończenie imprezy

Przypominamy, że te osoby, które odwiedzą sklepy Nexus lub KM Bike z kartą EKM lub skasowanym biletem - otrzymają zniżkę na artykuły rowerowe.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%