› bieżące
19:43 / 04.07.2024

Ekopracownia- zielone serce szkoły w Elblągu

Ekopracownia- zielone serce szkoły w Elblągu

fot. Nadesłane.

"Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu została laureatem konkursu „Ekopracownia- zielone serce szkoły”. Uzyskane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 50,000 zł, a także środki z Urzędu Miasta Elbląga w kwocie 5,556 zł, przyczyniły się do stworzenia przyjaznego, nowoczesnego i sprzyjającego nauce wnętrza.

Dnia 9 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie naszej Ekopracowni „Zielona stacja- badamy, obserwujemy, doświadczamy”.

Od listopada 2023 roku regularnie w naszej pracowni odbywają się: • zajęcia edukacyjne dla uczniów wszystkich klas, • Dni Otwarte Szkoły- zajęcia dla przedszkolaków i rodziców • konkursy szkolne i międzyszkolne "Przyroda na wesoło" z elementami języka angielskiego dla uczniów klas IV i inne • zajęcia ekologiczne dla rodziców z dziećmi oraz prowadzone są prelekcje dla uczniów i rodziców przy współpracy zaproszonych gości • Sejmik Ekologiczny • Odbyło się podsumowanie XXVIII finału konkursu na selektywną zbiórkę

Stworzenie Ekopracowni w naszej szkole przyczyniło się do wzrostu poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród uczniów i ich rodzin. Zaplanowane działania wzbudziły zainteresowanie zjawiskami przyrodniczymi, uwrażliwiły i uświadomiły konieczność dbania o Ziemię. Szkolna działalność przyrodniczo – ekologiczna stanowi bardzo ważną formę pracy lekcyjnej jak i pozalekcyjnej. Dzięki ekopracowni uczniowie mieli możliwość nabycia wiedzy i umiejętności, które sprawią, że będą ludźmi odpowiedzialnymi za stan środowiska, w którym żyją, a Placówka stała się miejscem o dużym znaczeniu w kształtowaniu postaw proekologicznych w środowisku lokalnym.

Szkoła Podstawowa nr 16

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%