› bieżące
14:30 / 24.03.2015

Ekstremalna Droga Krzyżowa już w ten piątek

Ekstremalna Droga Krzyżowa już w ten piątek

Już w najbliższy piątek osoby, blisko pół tysiąca osób wyruszy na pierwszą w naszym województwie Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nie jest to zwykła droga krzyżowa, ale jest ona EKSTREMALNA!!! Czyli, że będzie ciężko! Będzie ból, samotność i cierpienie! Po co to wszystko? Aby jeszcze mocniej doświadczyć tego co przeżył Jezus na swojej drodze krzyżowej. Drodze, która przez ból, cierpienie i krzyż doprowadziła Go do zmartwychwstania!

Wszyscy, którzy planują wyruszyć powinni się dobrze przygotować do tej drogi. To jest noc – często jeszcze zimna! To jest 40 km! To są lasy i pola, droga wymagająca dobrego obuwia i własnego oświetlenia! Nie należy bagatelizować tych warunków, w nocy nasz organizm inaczej funkcjonuje! Należy także pamiętać, że na trasie obowiązuje zasada CISZY i SAMOTNOŚCI. Uczestnicy na trasie mogą poruszać się samodzielnie, maksymalnie w grupach 10 osobowych (które sami sobie organizują). Dla podkreślenia charakteru drogi krzyżowej mogą przygotować sobie drewniany krzyż (np. z brzozy, lub innego drzewa) który będą nieśli przez całą trasę EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest przestrzenią, gdzie uczymy się odpowiedzialności za siebie i za innych – jesteśmy zdani tylko na siebie! Jeżeli ktoś chce się podjąć takiego sposobu rozważania męki Jezusa zachęcamy, przyjdź! Zmierz się z samym sobą, aby doświadczyć Boga!

Zapisów można dokonać poprzez stronę www.edk.org.pl, lub wysyłając e-mail na adres elblag.edk@gmail.com lub telefonicznie dzwoniąc na numer +48 519 858 899.

Rozpoczynamy 27 marca Mszą Św. o 20:00 w kościele św. Brata Alberta w Elblągu, ul. Częstochowska 28.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%