› sport
16:15 / 27.07.2013

Ekstremalni biegacze zawładnęli dziś Bażantarnią

Ekstremalni biegacze zawładnęli dziś Bażantarnią

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Na trasie szlaków turystycznych w Bażantarnii odbyły się dzisiaj zawody biegowe. Wydarzenie to jest drugim z etapów tegorocznych Koleżeńskich Zawodów Enduro Man - początek. Pierwszy odbył się wczoraj i było to pływanie na dystansie 2 km we Władysławowie. Podczas dzisiejszych zawodów biegowych zdecydowanie najlepszy okazał się 25-letni Damian Dobosik.

Wielcy miłośnicy biegania startowali dziś na 15 kilometrowej trasie w Bażantarni. Mieli do pokonania 3 pętle, po 5 km każda. Organizatorzy przygotowali dla uczestników bardzo trudną trasę. Nie był to jednak przypadek. - Dzisiejsze biegi zdecydowanie nie są dla amatorów biegania. To zawody dla osób, które kochają trudne bieganie. Przygotowana trasa i dystans to prawdziwa rzeźnia. Miny zawodników po ukończeniu biegu mówiły jedno - bieg był bardzo wyczerpujący – powiedział jeden z organizatorów dzisiejszego biegu, Robert Bieńkowski z MOS-u Elbląg.

Najlepszy okazał się Damian Dobosik. Wygrał z przewagą prawie dwóch minut nad Jerzym Kowalskim. Rywalizacja między 2 a 5 miejscem była mocno wyrównana, a różnice czasowe to raptem kilka sekund między poszczególnymi zawodnikami.

- Bardzo wymagająca, uczestniczyłem już w wielu biegach, ale tak ciężkiej jak tutaj, to jeszcze nie widziałem. Bardzo interwałowa z przewagą podbiegów ekstremalnych. Raz się przewróciłem, ale na szczęście nic mi się nie stało – tak dzisiejsze zawody ocenił zwycięzca, Damian Dobosik.

Nie tylko on, ale także inni zawodnicy podkreślali jej trudność i wielkie wymagania. – Była ciężka, bardzo męcząca, momentami walczyliśmy sami ze sobą, by dotrwać do końca – stwierdziło zgodnie kilku uczestników. – Na szczęście pogoda w lesie była odpowiednia, bowiem było dużo cienia – dodali najlepsi zawodnicy.

25-letni zwycięzca trenuje bieganie już od 6 lat. Wcześniej dużo swojego czasu poświęcał treningom karate pod okiem Józefa Zawady. - U niego mieliśmy często treningi biegowe i mogę powiedzieć, że wtedy je pokochałem biegi. Często biegam w Bażantarni, jednak łącznie nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Dwa razy w tygodniu jeżdżę także na rowerze. Startuję głównie w zawodach regionalnych. Jeśli tylko mogę, to w Elblągu we wszystkich biegach biorę udział. Zamierzam również wystartować w Półmaratonie Bażant, który będzie tu rozgrywany we wrześniu – tak o swojej przygodzie z bieganiem opowiada najszczęśliwszy dziś człowiek w Bażantarni.

Klasyfikacja (6 najlepszych dziś zawodników): 
1. Damian Dobosik 
2. Jerzy Kowalski 
3. Paweł Liber 
4. Łukasz Kowalski 
5. Wojciech Bartnicki 
6. Adam Zamorski

Warto podkreślić, że dzisiejszy 15 km dystans biegowy ukończyły też 3 kobiety (Beata Nienadowska, Joanna Deputat, Aleksandra Rymkiewicz), które zajęły odpowiednio 18, 21 i 23 miejsce, wśród 24 startujących uczestników.

Jutro odbędzie się trzeci etap zawodów Enduro Man – początek, na ulicach Modrzewiny będzie rozegrane kolarskie kryterium uliczne Modrzewina Race.

Szczegółowe wyniki dzisiejszych biegów oraz cała klasyfikacja zawodów dostępne są na stronie www.mostruso.pl.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 14