› policja
12:41 / 07.10.2019

Elbląg. 15-latek z narkotykami poszukiwany przez sąd

Elbląg. 15-latek z narkotykami poszukiwany przez sąd

W miniony weekend policjanci z Elbląga zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Wśród nich był 15-latek, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze, dwa zatrzymania miały miejsce 5 października w sobotę. Policjanci z prewencji interweniowali wobec 17-latka na ulicy Karowej w Elblągu. W saszetce, przy pasku, miał foliowy woreczek z amfetaminą. Z kolei na ulicę Zacisze, funkcjonariusze pojechali do 15-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu. Chłopak uciekł z ośrodka wychowawczego w województwie wielkopolskim. Miał przy sobie woreczek z amfetaminą. Został przetransportowany do policyjnej izby dziecka w Gdańsku, a stamtąd trafi do swojej placówki.
W niedzielę było ostatnie zatrzymanie podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci kontrolowali BMW na ulicy Wiejskiej, a w nim dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, którzy mieli w aucie foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Testy wykazały, że była to również amfetamina. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%