› policja
07:00 / 10.02.2016

Elbląg: 22 spotkania przez dwa tygodnie ferii

Elbląg: 22 spotkania przez dwa tygodnie ferii

Policjanci z prewencji kryminalnej oraz z ruchu drogowego podsumowali swoją pracę przez dwa tygodnie zimowych ferii. W tym czasie 22 razy spotkali się z dziećmi na różnego rodzaju organizowanych w mieście połzimowiskach. Mówili o bezpieczeństwie na drodze, rozdawali odblaski, a także namawiali do bezpiecznych zachowań podczas zimowych zabaw.

W spotkania z dziećmi włączyli się policjanci dzielnicowi a także policyjni przewodnicy psów, którzy zorganizowali pokaz tresury dla uczestników półzimowiska. Łącznie funkcjonariusze prewencji kryminalnej przeprowadzili 22 spotkania, w których wzięło udział ponad 450 najmłodszych.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego przez dwa tygodnie ferii skontrolowali ponad 1300 pojazdów, w tym także autobusy przewożące dzieci na różnego rodzaju wycieczki. Priorytetem było bezpieczeństwo, a więc kontrole dotyczyły również sposobu przewożenia najmłodszych pasażerów. W tym przypadku policjanci kontrolowali foteliki oraz zapięte pasy bezpieczeństwa. W 115 przypadkach pasażerowie jechali bez pasów lub bez wymaganego przepisami fotelika ochronnego. W dalszym ciągu pokutuje „zbyt ciężka” prawa noga sterująca pedałem przyspieszenia. W 205 sytuacjach policjanci ukarali kierujących za przekroczenia dozwolonej prędkości. 107 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny auta lub brak aktualnych badań.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%