11:25 / 06.08.2019

Elbląg. Aktywni z mapą w Parku Modrzewie

W dniu 4 sierpnia /niedziela/ w Parku Modrzewie w ramach akcji „Aktywne Modrzewie” Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia w godz. popołudniowych przeprowadził marszobiegi na orientację.

Zjawiło się bardzo dużo osób zawłaszcza rodzin z dziećmi. Rywalizowano na trzech trasach a praktycznie był to przyjemny relaks połączony z orientowaniem się w terenie wg mapy. Do zaliczenia było na trasie nr 1- 12 punktów kontrolnych /PK/, gdzie zwyciężyła Wiktoria JARZYNKA  a na trasie nr 2 (trudniejszej)-15 PK – zwyciężyła rodzina PACZKOWSKICH i najtrudniejszej -18 PK. -zwyciężył Piotr BANACH. Niektórzy startowali z maluszkami w wózkach, z pieskami. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy bawili się doskonale. Każdy uczestnik /nawet psy/ otrzymał pamiątkowy medal. Wielu zwłaszcza dzieci widząc, że to nie wcale takie trudne zapowiedziało swój start w następnych zawodach czyli 24 sierpnia /sobota/.

Zawody prowadzono z pomocą elektronicznego pomiaru czasu SPORT-IDENT. Za pomocą chipa potwierdza się swój pobyt na punktach kontrolnych i po przybiegnięciu na metę od ręki mamy wydruk ze swoim wynikiem. Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia br. na kolejne zawody zgodnie  z informacją na plakatach i w mediach. Do zobaczenia. Moc wrażeń zapewniona.