› bieżące
04:50 / 01.08.2018

Elbląg. Areszt śledczy pomaga dzieciom z hospicjum

Elbląg. Areszt śledczy pomaga dzieciom z hospicjum

fot. Kpt. Anna Downar

Po raz kolejny funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu włączyli się w działania pomocowe na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Terapeuci z oddziału terapeutycznego dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych lub substancji psychotropowych zaangażowali grupę swoich podopiecznych do wykonania prac plastycznych według projektów przygotowanych wcześniej przez wychowawców. Wykonane prace artystyczne zostały przekazane dla Hospicjum Pomorze Dzieciom.

W pełnej pośpiechu codzienności trudno dosłyszeć wołanie o pomoc dzieci i ich rodzin zmagających się ze śmiertelną chorobą. Hospicjum walczy o przetrwanie - utrzymuje się wyłącznie dzięki darowiznom. Potrzeba 100 tys. złotych miesięcznie, by dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w cieple rodzinnego domu, z pomocą zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologa, którzy łagodzą ból, czuwają i towarzyszą całej rodzinie

- mówi Ewa Liegman Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Działania na rzecz innych, pomaganie i wspieranie potrzebujących stanowi element procesu resocjalizacji, gdyż pozwala poczuć się potrzebnym oraz uwrażliwia na drugiego człowieka – mówi terapeuta i psycholog oddziału terapeutycznego por. Katarzyna Iwanowska. Osadzeni chętnie włączają się w przedsięwzięcia mające na celu pomoc, zwłaszcza pomoc najbardziej potrzebującym i cierpiącym dzieciom – dodaje pani psycholog.

Areszt Śledczy w Elblągu od wielu lat angażuje się w prace charytatywne i akcje pomocowe na rzecz lokalnego środowiska. Stałym elementem i metodą oddziaływań resocjalizacyjnych jest współpraca z elbląskim Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, Domem Pomocy Społecznej Niezapominajka, czy Fundacją Końskie Zdrowie.

Kpt. Anna Downar

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%